Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Eylül 2011 | Manşet, Yaşam

Hızlı tren Aşk Yuvalarının Mimarı…

Ankara’da bir çift Yüksek Hızlı Tren’i gelin arabası yaparak Eskişehir’e geldi. Hızlı trende tanışan 27 yaşındaki Göknil Yardımcı ile İlker Bağcı, Ankara’da nikahları kıyıldıktan sonra, hızlı tren ile yaşacakları Eskişehir’e geldiler.

 

İlköğretim okulu öğretmeni Göknil Yardımcı ile Ziraat Mühendisi İlker Bağcı’nın aşkları yaklaşık bir yıl önce Eskişehir-Ankara arasında Yüksek Hızlı Tren ile seyrederken başladı. Trende tanışmalarının ardından birbirlerine aşık olan Göknil ile İlker bir süre önce yaşamlarını birleştirme kararı aldı. Dün Ankara’da kıyılan nikahın arkasından hızlı tren ile yaşayacakları kent Eskişehir’e geldiler. Hızlı tren çalışanları, gelin ile damada özel servis yaparken, yakınları da Eskişehir tren garında gelin ile damadı alkışlarla karşıladı.

 

Ziraat Mühendisi damat İlker Bağcı, aşklarının yaklaşık bir yıl önce hızlı trende başladığını belirterek, “Ankara’ya giderken hızlı trende başlayan arkadaşlık evlilikle sonuçlandı. Ayrıca ikimizin de babası TCDD’den emekli oldular. Ankara-Eskişehir arası yaklaşık 1.5 saat olduğu için, aşkımızın başladığı hızlı treni gelin arabası olarak seçtik. Ankara’daki nikahtan sonra Eskişehir’e gelirken, TCDD çalışanları ve yolcular bizlere yoğun ilgi gösterdiler. Hızlı tren görevlileri de, bize özel ikramlarda bulundular.” diye konuştu.

 

İlköğretim okulu öğretmeni gelin Göknil Yardımcı Bağcı ise çok mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi: “İkimizde Eskişehir’e yakın olan Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde çalışacağız, ancak Eskişehir’de yaşayacağız. Yüksek Hızlı Tren mesafeleri yakınlaştırırken, bizleri de birleştirdi.”

 

1605 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Aşk Yuvaları; Hızlı tren.. için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    İnsanlar mutluluğu bir ortamda yakalar ve elde ederler.Ulaşım ve gideceği yere varmadaki vasıtalar birer araçtır.evli çiftlere mutluluklar dilerim.Bir ömür boyu huzurlu,inançlı,kararlı yaşam dilerim.Öğretmenime yeni nesiller yetiştirmede başarı,mühendisimizede üretimi ve kaliteli gıdalar yetiştirmede azim ve çalışmalar yapmasını beklerim.Ziratimiz içler acısı durumundan bir an önce kurtulması için fedakarlık beklemekteyiz.Eğitim bir süreç işidir.Sürekli araştırma ve kendini geliştirme işidir.Amerika eğitim sisteminden vaz geçilerek milletimize has bir eğitim politikası uygulanmalıdır.Çağdaş medeni ve uygar bir nesil yetiştirme hedefi hızlı tren gibi olmalıdır.Duracak zamanımız yoktur.Millet hizmet beklemektedir.Basınımıza binlerce teşekkür ediyorum.Gerçeği doğruyu ve hizmeti bize sunarak bilgilendirmektedirler.Bu günümüzü ve geleceğimizi,neslimizi altın çağa ulaştıracak azimli ,kararlı,fedakar,ne yaptığını bilen insanların ve100 yıllık projelerle hayata sımsıkı sarılmakla gerçekleşir.Bizi biz yapan değerlere sahip olmalıyız.Birbirimizi anlamalıyız,Kendi sığ doğrularda ısrarcı olmadan iştişare ederek ortak paydada buluşmalıyız.İnsanı harcamak kolaydır.ONU KAZANMAK ÇOK ZORDUR.Bizler zor olana talip olacağız.Mutlu olmak her insanın hakkıdır.Dinlemesini yeri gelince susmasını bilmeliyiz.Bir biliyorsan bir bilenede danışmalısın.BİLMEDİKLERİNİ OKUDUKÇA VE DİNLEDİKÇE HİÇ BİLMEDİĞİNİ ANLAYACAKSIN.İlim ilim bilmektir. İLİM KENDİNİ BİLMEKTİR.Sen kendini bilmessen bu ne biçim okumaktır.İnsanlar konuşarak anlaşır.Konuşmak içinde bilmek ve çok okumakla mümkündür.BUĞÜN BİNLERCE KİTAP VARSA BU bilgi birikiminin yazım olarak ölümsüzleşmiş eserlerdir.Fatihi fatih yapan ilmi ve ilme verdiği değerledir.SÜRGÜN DÖNEMİNDEN SONRA TEKRAR devletin başına gelerek fitne ve fesadı çıkar çatışmalarını tasfiye ederek ilme,edebe,hayaya,iffete,dürüstlüğe önem vererek fetih toplumunu meydana getirmiştir.ÜÇ DİNİN MENSUPLARININ HAMİSİ OLMUŞTUR.Buğün varsalar fatihin sayesindedir.İsrail osmanlının sayesinde hayat bulmuşlar ve osmanlının sonunuda dönmeler hazırlamıştır.Teoder herzel ve Emenüel KARASU (Emin Karasu)İHANETİNİ BU MİLLET unutmayacaktır.Hizmetlerin mlletimize hayırlı olsun.EN DERİN SAYGILARIMLA.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle