Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Aşırı Sağanak Geyve Boğazını Teslim Aldı

Üç kurum çalıştı

Karayolları, Büyükşehir ve Geyve Belediyesi ekipleri heyelan bölgesinde yoğun çalışma yaparak ulaşıma kapalı yolları açtılar. Ekipler bölgede ki hasar tespiti için çalışma yapacak.

Geyve ilçesine bağlı Doğançay, Nuriosmaniye ve Örencik mahallelerinde etkili olan sağanak yağış heyelan ve sele neden oldu. Bazı evleri su basarken, sel baskınından etkilenen araçlar oldu.

Geyve Boğazı’nda ki doğal afet sonrası Karayolları ekipleri, Sakarya Büyükşehir ve Geyve Belediye iş makineleri bölgede yoğun çalışma gerçekleştirdi. Ekiplerin yoğun çalışması sonrasında kapanan yollar ulaşıma açıldı.

Belediye ekipleri su basan evlerde temizlik çalışmalarına başlarken, evlerde oluşan hasarın tespit edilmesi içinde ayrıca çalışma başlatılacak.

 

Aşırı yağış

Geyve’nin Nuriosmaniye Mahallesi’nde etkili olan sağanak ve dolu dereleri taşırdı.

Geyve Boğazı’nda kısa sürede etkili olan yağış ve dolu taşkınlara neden oldu. Nuriosmaniye Mahalle Muhtarı Tahsin Kolat “güneşli bir güne uyandık. Bölgemiz kısa sürede çok aşırı yağış aldı. Dereler doldu taştı. Gerekli yerlere haber verdik. İş makineleri geliyor. Taşkınların büyük zarar vermemesi için gereken tedbirleri almaya çalışıyoruz” dedi

BAŞKAN VEKİLİ ÇAKIR OLAY YERİNDE

Doğançay, Nuriosmaniye ve Örencik mahallelerinde yaşanan doğal afet nedeniyle bölgeye giden Geyve Belediye Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu ekiplerin çalışmaya başladığını ve kısa sürede ulaşıma kapalı yol kalmayacağını söyledi

Geyve’ye bağlı Doğançay Mahallesi’nde heyelan meydana gelmiş ve mahallenin D-650 ile ulaşımını sağlayan yol ulaşıma kapanmıştı. Aşırı yağış nedeniyle Nuriosmaniye’de dere yatakları dolmuş ve taşkınlar olmuştu. Kısa sürede yoğun yağış bölgede bulunan bir başka mahalle Örencik’e ulaşımı sağlayan alt geçitte su göleti oluştu.

Geyve Belediye Başkan Vekili Neşet Çakır beraberinde Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu ile aşırı yağıştan etkilenen bölgelere giderek incelemelerde bulundu. Yaşanan SEl ve heyelan sonrası açıklamalarda bulunan başkan Vekili Neşet Çakır ile Meclis üyesi Nihat Baltaoğlu, ekiplerin sahada olduğunu ve kısa sürede ulaşıma kapalı yolların açılacağını söyledi.


SASKİ DEN AÇIKLAMA

Büyükşehir, SASKİ ve Karayolları ekipleri Geyve Doğançay’da meydana gelen heyelan olayına müdahalede bulundu. Temizlik ve heyelan kaldırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Geyve’ye bağlı Doğançay bölgesinde sağanak yağışlar sonrasında meydana gelen heyelanın ardından oluşan olumsuz durumlara Karayolları ve SASKİ işbirliğiyle müdahalede bulunduk. Bölgedeki temizlik ve heyelan kaldırma çalışmalarımız devam ediyor.” denildi.

AFAD TEYAKKUZDA

Geyve ilçemizde etkili olan yağış heyelana neden oldu.

Sakarya Geyve ilçemizde etkili olan yağış heyelana neden oldu. Heyelan sonrasında yol kenarındaki otobüs toprak altında kalırken, heyelanda ölen ya da yaralanan olmadı.

AFAD ekiplerimiz 2 kurtarma aracı 1 bot ve 7 arama kurtarma personelimiz ilçede oluşabilecek olumsuz durumlara karşı teyakkuz durumunda.

Sakarya Afet Müdahale Planı kapsamında AFAD, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SASKİ, Geyve Belediyesi, Karayolları Bölge Müdürlüğü, İlçe Jandarma Ekipleri, Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri olay bölgesinde hasar, zarar tespit çalışmaları, heyelan temizlik ve kaldırma çalışmaları devam etmektedir.

5143 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle