Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset

Aşçıoğlu; Doğduğu Geyve’de Çalışmalara Başladı.

ak parti-milletvekili-aday-adayi-mustafa ascioglu-geyve-muhtarlar-dasi-ziraat odasi-ziyareti- (1)Ak Parti Sakarya Milletvekili aday adayı olan Mustafa Aşçıoğlu çalışmalarına doğduğu yer Geyve’den başladı.

Haziran 2015 seçimlerinde Ak Partiden Milletvekili aday adayı olan eski Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Geyveli Mustafa Aşçıoğlu önümüzdeki yapılacak olan anketler öncesi çalışmalarına başlayarak ilçede bulunan Muhtarlar ve Ziraat Odasını ziyaret etti.

Oda Yönetiminden Destek

Geyve Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası  Başkanı Süleyman Pınar, kendilerini ziyaret eden Milletvekili Aday Adayı Mustafa Açşıoğlu’na başarılar dileyerek, Sakarya’nın oy potansiyeli değerlendirildiğinde, Tarımsal ekonomiye katkısı düşünüldüğünde Geyve ilçesinden muhakkak bir vekil beklediklerini belirterek Aşçıoğlu’na desteklerini sunacaklarını belirtti.

Güney Bölgesinin Vekili

Sakarya’ya hizmet etmek için kamu görevinden ayrıldığını ve Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Aşçıoğlu, Geyve, Taraklı ve Pamukova bölgesinin güçlü seçmeni ile hizmete hazır beklediğini belirterek ,Bu bölgeye hizmet için geliyorum, dedi. Aşçıoğlu, önümüzdeki genel seçimlerde bölgemizdeki yatırımların devamı ve yenilerinin gerçekleştirilebilmesi için  Geyveli bir adayın olması gerektiğini düşündüm. Genel Merkez’de düşüncemi onaylayarak süreci başlattıklarını belirterek , Ben bu bölgenin insanıyım. Bölgeyi çok iyi tanıyorum ve faydalı olacağıma inanıyorum.” Dedi.

Tarım’ın Üssü Geyve

Aşçıoğlu; Sakarya’nın tarım alanında önemli bir değere sahip olduğunu belirterek , Geyve ilçemizin Sakarya’nın  meyve üssü olduğunu  belirtti. Hükümetimizin 2023 hedefleri arasında tarım sektörü için de çok ciddi bir hedefi var. 2023 yılında dünyanın en büyük beş tarım ekonomisinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Geyve Fındık Destek kapsamında

Geyve ilçesinde fındık üreticilerinin en büyük sorunları olan alan bazlı Fındık Destekleme Ödemesi alamama sorununun çözüldüğünü belirten Aşçıoğlu; Fındık Destekleme Ödemesinden daha önce Sakarya’nın belli bazı ilçeleri yararlanırken, Hükümet’in yayınladığı tebliğ ile Geyve ilçesiyle birlikte tüm ilçeler fındık desteklemesinden yararlanmaya başladı, dedi. Başbakanımız, sayın Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya İl Kongresine geldiğinde fındık üretiminin destekleneceğinin müjdesini verdiğini belirten Ak Parti Milletvekili aday adayı Aşçıoğlu ,Hükümetimizin 2023 hedefleri arasında tarım sektörü için de çok ciddi bir hedefi var. 2023 yılında dünyanın en büyük beş tarım ekonomisinden biri olmayı hedefliyoruz”. Bu destekler yeni tarım projeleri ile devam edecektir.dedi.

Tarım Arazileri Satışı Sıkıntısı

5403 sayılı Tarım Arazilerinin Korunmasına dair kanun sonrası arazi satışlarında sıkıntı yaşanıyor şeklindeki Ziraat Odası yönetiminin sorusunu cevaplayan Aşçıoğlu; bu kanunun çıkarılması amacının arazi bölünmesinin önüne geçilmesi olduğunu belirterek , ancak Geyve ilçemizde olduğu gibi tarım arazilerinin miras veya satış yoluyla bölünmesi sonucu satışta sıkıntılar yaşandığını, bu sıkıntıların aşılması konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının da Aralık-2014 te kanuna paralel bir yönetmelik çıkardığını söyledi.

N.CİHAN-E.TUNA/ Geyvemedya.com

mustafa -ascioglu-geyve-destek-

1957 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Aşçıoğlu; Doğduğu Geyve’de Çalışmalara Başladı. için 1 yorum

  1. eleştirmen dedi ki:

    SAYIN MUSTAFA BEY düşüncem sizin iyi bir vekil olamıyaçağınız yönünde olup diğer vekil adaylarıyla karşılaştırınca en az onlar kadar vekillik yapabileceğiniz kanaatindeyim.ama en uyuz olduğum nokta geyvede başarısız bir başkan olması ve bu başkanın geyveli adayları desteklemeyip Ali incinin peşine takılması.bu belediye başkanı nasıl bir düşünce ile Ali İNCİ yi destekler ve sizlere uzak durur anlamadım.bu murat kaya bu ilçede belediye başkanlığı yapıyor ya bunun ayıbı yeter bizlere.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle