Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, Yaşam

Araç İçerisinde Sigara İçmek Yasak.Uygulama Başladı..

Geyve ilçesinde  polis ekiplerince trafikte sigara yasağına ilişkin “dumansız araçlar” uygulaması gerçekleştirildi. Güzergahlarda mobese kamerasıyla kayıt alan polis, içinde sigara içildiğini tespit ettiği araçların plakalarını uygulama noktasındaki ekiplere bildirdi. Bu araçları durduran ekipler, sigara içen kişilere cezai işlem uyguladı.

Türkiye’nin pek çok yerinde olduğu gibi Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleride harekete geçti. Yapılan uygulamada, sürücülerin sigara yasağına uyup uymadıkları denetlendi. Yapılan uygulamada araçlarda sigara içen sürücülere 153 lira ceza kesildi.

DUMANSIZ ARAÇ

‘’Dumansız Araç’’ uygulaması başladı. Yapılan uygulama ile ister özel-şahsi araç olsun isterseniz taksilerde olsun, arabalarda sigara içenlere ceza yağdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan uygulamaya göre, Yazılı kayda girmek suretiyle artık araçlarda şoför de arka koltukta oturan vatandaşlar da sigara içemeyecek. Buna göre Sakarya ve diğer illerde başlanan uygulamada araç sürücüleri kontrol edilerek, kurala uymayanlara cezai işlem uygulandı.

ARABADA SİGARA İÇME CEZASI

Arabada sigara içenler kamera sistemleri ile tespit edilecek. Araç içerisinde sigara içme yasağı ihlalinin tespiti durumunda, araç sürücülerine Kabahatler Kanunun 39’uncu maddesine göre 153 lira ceza para cezası verilecek.
‘’Araçta sigara içme yasağı’’ uygulaması Geyve’de yapıldı. Geyve genelinde yapılan uygulamada 15 kişiye ceza kesildiği belirtildi. Araçta sigara içen sürücüler tespit edilip, yol uygulamasında 153 lira para cezası kesildi. Çıkarılan yeni yasadan bihaber olan sürücüler, ceza almaktan kurtulamadı.Sigara Yasağı denetleme ve kontrollerinin bundan sonra da devam edeceği öğrenildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1865 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle