Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Ocak 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Sakarya

APEK’ten Çiftçiye Müjde

APEK’TEN ÇİFTÇİYE MÜJDE

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) aylık değerlendirme toplantısında çiftçiye müjde gibi gübre kampanyası kararı alınırken Mehmetçiğe ise dualar gönderildi

50 binden fazla üyesiyle bölgenin en büyük kooperatifi olan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetimi personel ile aylık değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantının birinci gündem maddesi Afrin’de hainlere temizlik harekatında görev alan Mehmetçik için dua edilirken çiftçiyi desteklemek için peşin fiyatına hasat sonu ödeme kararı alındı.

VADE FARKI YOK

APEK personel aylık değerlendirme toplantısı Sebahattin Karasakal başkanlığında yapıldı. Afrin’de hainleri temizlemek için gece gündüz çarpışan ordumuz için dualar edildi. Mehmetçiğin harekattan burnu kanamadan dönmesi temennisinde bulunan Başkan Karasakal, çiftçiler içinde müjde niteliğinde bir karar alındığını açıkladı. Başkan Karasal “Çiftçimizin peşin fiyatına gübresini alıp hasat sonrasında ödeme yapması için anlaşmalar yaptık. Çiftçimiz hangi üründen hasat alıyorsa ödemesini de vade farkı olmaksızın o dönemde yapabilecek” dedi.

İSTEDİĞİ KADAR ALABİLİR

Çiftçinin hasat dönemine kadar elini rahatlatmak için böyle bir kampanya başlattıklarını aktaran Başkan Karasakal “Ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken bir dönemdeyiz. Afrin’de Mehmetçiğimize dualarımızı gönderirken, vatan ve milleti için üretin çiftçimizin hasat döneminde ödemesi koşuluyla kampanya başlattık.  Çiftçimiz ne kadar ihtiyacı varsa o kadar gübreyi kooperatifimizden alıp, ödemesini hasat sonrası yapabilecek. Kampanyamızın alın teri ile üreten çiftçimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

1629 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle