Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Aralık 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya

APEK’ten Atalay’a Destek

APEK’TEN ATALAYA DESTEK

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Başkanı Sebahattin Karasakal, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı makamında ziyaret etti. Başkan Karasakal “Üretenin, alın teriyle çalışanın temsilcisi Ergün ağabeyimize çiftçinin yanında olduğunu ilettik” dedi

Asgari ücret görüşmeleri devam ederken işçinin, emekçinin temsilcisi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile ilgili başlatılan algı operasyonu sonrasında çok sayıda sivil toplum kuruluşu, siyasetçi karşı görüş bildirdi. Sakarya’dan onlarca ziyaretçi Ergün Atalay’ı ziyaret edip ‘yanandayız’ mesajı verdi. Ergün Atalay’ı 50 binden fazla üyesi bulunan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’de ziyaret etti.

Ankara’da gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan APEK Başkanı Sebahattin Karasakal “Biz Ergün Atalay’ın üretenin, alın teriyle evinin nafakasını çıkaranların hakkını savunan, vatan-millet sevdalısı olarak biliyor ve tanıyoruz. Ergün ağabey ile ilgili birileri algı yapmaya kalktılar ve gördüler ki Atalay’ın yanında yer alanların sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor. Bizler alın terinin, emeğin en yoğun olduğu çiftçinin temsilcisi olarak Ergün Atalay ağabeyimizi ziyaret ederek dün olduğu gibi bugün de seninleyiz demeye gittik. Ergün Atalay’ın demokrasiye olan bağlılığını kimsenin sorgulama hakkı yoktur. Temsil ettiği milyonların hakkını aramak için gecesini gündüzüne katan bir büyüğümüze seninleyiz demekten onur duyduk. Bu vesileyle bir kere daha belirtmek isterim ki algı operasyonlarıyla gerçekler değiştirilemez” dedi

APEK Başkan ve yönetiminin Ergün Atalay’a destek ziyaretinde bulunduğu anlarda Türkiye Liman Dok ve Gemi Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hüseyin Necip Nalbantoğlu’da desteklerini iletmek için makama geldi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

978 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

APEK’ten Atalay’a Destek için 1 yorum

  1. ali dedi ki:

    adapazarında pancar ekicisi kalmamışken başkanı olması çok saçma

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle