Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

APEK Mali Genel Kurulu Yapıldı

APEK MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Hedef 110 milyon ciro

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69.Olağan Mali Genel Kurulu Reisoğlu Tesisleri’nde yapıldı. 2018 yılı faaliyet raporunun onaylandığı genel kurulda APEK Başkanı Sebahattin Karasakal 2019 yılında 110 milyon TL. ciro hedeflediklerini söyledi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) 69. Olağan Mali Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Reisoğlu Tesisleri’nde gerçekleşen genel kurula kooperatif ortakları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. APEK Yönetimi kooperatif ortaklarını kapıda karşıladıktan sonra birlikte yemek yediler. APEK Başkanı Sebahattin Karasakal üyeleri bilgilendirerek yeni yılla ilgili hedeflerini açıkladı.

KAMPANYALAR

Başkan Sebahattin Karasakal 68 yıl önce kurulan APEK’in 6 ilde 18 satış mağazasında 56 personel ile 53 bin kişiye hizmet eden büyük bir aile olduğuna vurgu yaptı. Başkan Karasakal kooperatifin verdiği hizmetleri ve düzenledikleri kampanyaları özetleyerek “ Hayvansal yemlerde Kurban Bayramına ödeme kampanyası, Suni Gübrede hasat sonuna ödeme kampanyası, Sulama malzemelerinde peşin fiyatına yılsonuna ödeme kampanyası düzenledik. Benzer kampanyalarımızı üreticilerimizin menfaatini düşünerek sıklıkla gerçekleştirmekteyiz” dedi

77 MİLYON CİRO

77 milyon ciro ile kapatan APEK ortaklarına birçok alanda hizmet verdi. Başkan Karasakal “185 bin adet zirai ilaç, 1.400 ton hububat tohumu, 11.500 adet Mısır tohumu, 130 ton Elit kademede Patates tohumu, 5,5 milyon adet sebze fidesi, 7.500 ton hayvan yemi, 325 ton kuru küspe,16 bin 500 adet paket yaş küspe, 17 bin paketlenmiş slaj ve 5 milyon metre damlama sulama borusunu ortaklarımıza tedarik ettik. Kooperatifimiz 4 bin 500 kalem ürünü ortaklarımızın hizmetine sunmuştur” dedi

110 MİLYON CİRO

APEK Başkanı Sebahattin Karasakal 2019 yılında da hizmetlerin artarak devam edeceğini belirterek “Bu yıl hem merkeze bağlı Çökekler Mısır Kurutma Tesisinde, hem de Akyazı Bölgesi Osman Bey Kantarında silaj alımları devam edecektir. 2019 yılında satılmak amacıyla toplam2 bin dekar alanda sözleşmeli buğday ve Arpa ekimi yaptırdık. 2019 yılında daha çok ürün daha çok kampanya düzenleyerek ciromuzu 110 milyona çıkarmayı hedefliyoruz”dedi. Karasakal kooperatif ortaklarına hizmet veren tesisleride anlatarak “ Bekirpaşa’da Tohum Selektör Tesisi, Çökekler’de Mısır Kurutma Tesisi, Merkezde de Toprak-Su-Yaprak Analiz Laboratuarını kurduk. Tesislerimiz ve laboratuarımız tam kapasite çalışmaktadır”

KOOPERATİF TAŞINIYOR

APEK Başkanı Sebahattin Karasakal ortaklara daha kaliteli hizmet sunabilmek için kooperatif merkezinin taşınacağını söyledi. Başkan Karasakal “ APEKSA olarak satın almış olduğumuz Ticaret Borsası yanında yer alan 10 bin 400 m2 arsamız üzerinde bulunan akaryakıt istasyonumuz ile benzin, otogaz ve motorin satışlarımız devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda İmar işlerini hallettikten sonra kooperatif merkezimizi buraya taşınmanın planlarını yapmaktayız”

ALLAH’A EMANET OLUN

APEK Başkanı Sebahattin Karasakal konuşmasının son bölümünde tarımda verimliliği artıracak arazi toplulaştırma çalışmalarını desteklediklerini belirterek kooperatif ortaklarını Allah’a emanet ettiğini ifade ederek kürsüden indi. APEK’in 2018 yılı faaliyet raporunun okunup oylanmasıyla birlikte Mali Genel Kurul sona erdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

529 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle