Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Eylül 2011 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Ankara’da Sakarya Fırtınası esti..

Sakaryalılık bilinci oluşturmak ve Sakarya’nın ürettiği ürünleri ile şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtılması amacıyla Ankara’da bu yıl 22-25 Eylül 2011 ilki gerçekleştirilen “Sakarya Tanıtım Günleri” Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen muhteşem açılış töreniyle başladı.

Sakarya’dan 30 civaraında kurum ve kuruluşun stand açtığı Tanıtım Günleri’nin açılışına; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Şaban Dişli, Ali İhsan Yavuz, Ayşenur İslam, Engin Özkoç, Prof. Dr. Münir Kutluata, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı  Halil İbrahim Balcı, Demiryol-iş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, Ankara Sakaryalılar Vakfı Başkanı İrfan Çelik, Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Ankara Belpast Genel Müdürü Aziz Duran, TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, Adapazarı Şeker Fabrikası Genel Müdürü Naci Özavcı’yı, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SESOB Başkanı Hasan Alişan, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Hayati Arıcı, Kaynarca Belediye Başkanı Zennur Özel, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan ve çok sayıda Sakaryalı katıldı.

Milletvekilleri adına konuşma yapan Ayşenur İslam ise; “Sakarya, ülkemizin en güzel şehirlerindendir. Doğa güzellekleri, kültürel özellikleri, insanı ve sanayisiyle öznemli bir şehirdir.  Bu tanıtım, ülkemiz ve şehrimizin tanıtımı için çok önemlidir. Bu tanıtımlar artırılmalıdır. Bu etkinliği Sakarya’nın tanıtımını yapanları kutluyorum

Vali Mustafa Büyük; “Böyle güzel bir vesileyle bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Sakarya; Türkiye’nin güzelliği ve doğasıyla en nadide şehiridir. Sakarya’yı Ankarada’da tanıtarak, Sakarya ile daha fazla ilgilenmeleri konusunda vesile olduk. Ümit ederim ki bundan sonra, Sakaryayı daha iyi tanıtma fırsatımız olacak. Sakarya’nın doğl güzelliklerinin yanında diğer gğüzelliklerinide başarıyla tanıtmayı temenni ediyoruz” dedi.

Açılışta konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay; Sakarya ile Kültür ve Turizm Bakanlığının kardeş olduğunu belirterek; “Aslında ben, böyle bir mekanda tanıtım yapma taraftarı değilim. Ancak, Sakarya’nın buradaki tanıtımına özellikle katılmak istedim. Sakarya’yı kültür durakları bakımından güzelleştirmeye çalışacağız. Gelişirken, Sakarya’da kültür ve turizm’den payını alacaktır. Sakarya Taraklısıyla kültür ve doğa durağı olacaktır. İç turizm Bunun için elimizden geleni yapacağız. Umarım bu sayade Sakaryamız önümüzdeki yıllar dahada tanınacaktır. Sakarya kendi evimiz gibidir. Sakarya’nın tanıtımı İstanbul, İzmir ve Van’da’da tanıtılmalıdır” dedi

Atatürk Kültür Merkezi’nin dışındaki 20 bin metrekare alan içerisinde 5 bin metrekare çadır, bin metrekare gıda ve yaklaşık 10 bin metrekarede ortak kullanım (konser, gösteri, halk oyunları) alanında dört gün sürecek olan “Sakarya Tanıtım Günleri”nde; Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Geyve, Hendek, Erenler, Karasu, Kaynarca ve Sapanca Belediyeleri, Sakarya’daki 1.2.3 OSB Bölgeleri, TÜVASAŞ, Şeker Fabrikası, Sakaryaspor, TUNATAN, Köfteci İsmail, SASA, Güneşoğlu, Sapanca Gölevi, Durusu,  Buzdağı, Yayla Safari ve Nextoff stand açtı.

Sakarya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı halk oyunları topluluğu Geyve ve yöresel oyunları sahnelerken Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne halk dansları topluluğu da Karadeniz yöresi oyunlarını sergiledi.

HABERCİ YORUMU:

Her şey daha güzel olabilirdi… Tanıtım şirket tarafından iyi yapılmadığı için ziyaretçi sayısı çok az… Tuvalet yok… Havalandırma çok kötü… Sunumların yapıldığı çadır çok ilkel, daha sağlıklı ve çağdaş bir sistem uygulanabilirdi… Herşeyden daha önemlisi;  tanıtım standı olan ilçelerin yöneticileri yoktu,herhalde çok daha önemli işleri vardı. Tarih turizminde yer almağa çalışan Taraklı ilçesini kaşık ustası temsil etti. Geyve ziraat odası, taş ressamı H.Akmeşe ve HEM  Geyve İlçesini omuzladı. İlçelerin her yönüyle tanıtımına yardımcı olan böyle olanaklar her zaman ele geçmez, Elbette büyüklerimiz daha iyi bilirler(mi ?)…

 

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

3029 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ankara’da Sakarya Fırtınası için 2 Yorum

  1. recep ali dedi ki:

    geyve belediye başkanımız nerede orada olmamasımı bir geyveli olarak soruyoruz bundan daha önemli ne olabilir

  2. merve dedi ki:

    bizim başkan nerde gerçekten ilçemize böyle mi sahip çıkılıyor ?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle