Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ocak 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Yaşam

Alperenlik Şuuru

Alperenlik Şuuru

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Feridun Eser, Alperenlik Şuuru adlı kitabını yazdı.

Feridun Eser kimdir?

1974 Sakarya doğumludur. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Dumlupınar Üniversitesinde Sosyoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Felsefe öğretmeni olarak MEB’da çalışmaktadır. Sosyoloji Bilim Uzmanı, Araştırmacı, Eğitimci ve Yazar olarak tanınmaktadır. Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Felsefe öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Yüksek lisansını Ermeni Meselesi üzerine yapmıştır. Ermeni Meselesi hakkında iki ayrı kitabı çıkmıştır. Yine Ermeni Meselesi üzerine bilimsel, hakemli, akademik dergilerde üç ayrı makalesi yayımlanmıştır. Ermeni Meselesi ile ilgili yazmış olduğu ‘Ermeni Örgütlenmeleri ve Komitacılık Hareketleri’ adlı kitap ABD Stanford Üniversitesi kütüphanesi ve literatürüne kaydedilmiştir.

Sosyoloji, Felsefe, Psikoloji, Din, Tarih ve Tasavvuf konularına ilgi duymakta bu alanlarda seminer ve konferanslar vermektedir.

Feridun Eser’in yayımlanmış kitapları şunlardır:

-Ermeni Örgütleri ve Faaliyetleri

-Türk İslam Medeniyetinin Yıldızları (Türk İslam bilginlerini, din ve tasavvuf büyüklerini anlatmaktadır)

-Başarılı Öğrenci İyi İnsan (Orta okul ve lise öğrencilerine yönelik başarı, motivasyon ve değerler eğitimi kitabıdır)

-Hace-i Türkistan Ahmed Yesevi

-100 Soruda Ermeni Meselesi

-Alperenlik Şuuru

Yayımlanmış 6. Kitabı olan Alperenlik Şuuru 28 Aralık 2018 günü çeşitli İnternet kitap satış sitelerinde ve çeşitli dağıtım kanallarıyla kitapçılarda satışa çıkmıştır.

Alperenlik Şuuru kitabı hakkında:

Türklerin Müslüman olmasında büyük katkısı olan Pir-i Türkistan Hoca Ahmed Yesevi’nin yetiştirdiği ve ona bağlı olan kişilere Alperenler denilmiştir. Alperenler, Anadolu’nun ve Balkanların Müslümanlaşmasını sağlamış gazi dervişler, erenler, yiğitlerdir.

Alperenlik, 1000 senelik Türk İslam davasıdır. Alperenlik, ilim, kültür, ahlak ve medeniyet hareketidir. Kitapta vatan, millet ve bayrak sevgisi, şehitlik ve gazilik, dil ve tarih şuuru, İslam itikadı ve İslam ahlakı üzerinde durulmaktadır.

Alperenlik, İslam’la yoğrulmuş ve İslam tarafından biçimlendirilmiş bir yaşam tarzıdır. Alperenlik sevgi hareketidir; vatan, millet, bayrak, din sevgisi üzerine kurulmuş bir anlayıştır.

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

448 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle