Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Aralık 2016 | Alt Haberler, Dünya, Gündem

Almanya’ya Misliyle Karşılık Verildi

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın Almanya’da havalimanında alıkonmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘misliyle karşılık vereceğiz’ açıklamasıyla birlikte Atatürk Havalimanı’nda Alman diplomatlara yönelik uygulama başladı.

Meclis Başkenvekili Ayşenur Bahçekapılı’yı görülmemiş biçimde mültecilerin olduğu bir bölümde saatlerce bekleten Almanya’nın saygısızlığına Cumhurbaşkanı Erdoğan dün açıkça ‘Aynıyla ve misliyle mukabele edeceğiz’ ifadeleriyle karşı çıkmıştı. Uygulama anında hayata geçirildi. İşte ilk karşılık…

DÖRT ALMAN DİPLOMAT HAVAALANINDA BEKLETİLDİ, UÇAKLARINI KAÇIRDILAR

Uygulamanın başladığı dün akşamdan dört Alman diplomatın uçağı kaçırdığı öğrenildi. TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı’nın Almanya’da havalimanında alıkonulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu uygulamaya karşılık misliyle karşılık verileceğini açıklamıştı. Dün akşam itibariyle başlayan uygulamayla birlikte Türkiye’ye gelen veya Türkiye’den çıkmak isteyen Alman diplomatlar bir süre bekletiliyor. Pasaport kontrol noktasına gelen diplomatlar, geniş bir inceleme ve araştırma yapılmak için yaklaşık iki saat bekletildikten sonra geçiriliyor. Bu uygulama sırasında şu ana kadar dört diplomatik pasaportu taşıyan Alman diplomatın uçağını kaçırdığı öğrenildi.(sabah)

849 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle