Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset

ALİFUATPAŞA İÇİN CAN SİMİDİ OLACAK

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli beraberinde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ı makamında ziyaret etti.

Alifuatpaşa İçin Can Simidi

Geyve ilçesi Alifuatpaşa Mahallesinin D-650 karayolu ile bağlantısının sağlanması için çalışmalar sürüyor. Demiryolu Geçidinin kapanması sonrası sıkıntılı günler geçiren, Alifuatpaşa Mahallesinin can simidi olabilecek mevcut Sakarya Köprüsünden Alifuatpaşa Mahallesine yapılabilecek bağlantı yolu projesi için ile Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Şaban Dişli ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ı makamında ziyaret etti.

Mahalle İkiye Bölündü

İstanbul Ankara hızlı tren hattının Geyve Boğazı kısmındaki viyadük ve tünellerin tamamlanamamasından dolayı hızlı trenin Alifuatpaşa içinden geçmesi nedeniyle demiryolu geçidi karayolu ulaşımına kapatılmıştı.Geçidin kapatılması sonrası Alifuatpaşa Macur mahallesi ile Alifuatpaşa merkezi arasındaki transit ulaşımda kesilince Alifuatpaşa mahallesindeki esnaf zarar ederek büyük oranda kepenk kapatmaya başlamıştı.Mahalle sakinleri ileriki zamanlarda ise bir eyleme imza atarak Alifuatpaşa istasyonunda hızlı trenin önünü kesmişti.

Görüşme Olumlu

Alifuatpaşa mahallesinin bu ikiye bölünmüşlük halini bir çok platformda dile getiren ve yetkililerle görüşen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli ile birlikte Karayolları Genel Müdürü Sayın İsmail Kartal’ı ziyaret etti. Başkan Kaya; Genel Başkan yardımcımız sayın Şaban Dişli ile Sakarya Köprüsü üzerinden Alifuatpaşa Mahallesine giriş bağlantı yolu hakkında Karayolları genel müdürümüzle görüşme yaptık. Görüşmemiz çok olumlu geçti. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan değerli abim Sayın Şaban Dişli’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

5024 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle