Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Alifuatpaşa’lı Avcılar Keklik Sezonunu Açtı

alifuatpasali-avcilar-ankara-sivas-keklik-avi-an (3)Alifuatpaşa’lı avcılar Ankara ve Sivas’ta gerçekleştirdikleri avlar ile keklik sezonunu açtılar.

Keklik Avı Başladı

Ağustos ayında başlayan Birinci grup kuşlardan bıldırcın ve üveyik avından sonra , yaban tavşanı, adatavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı avının ve ikinci grup kuşlar olan kum kekliği, kınalı keklik, çil keklik ve kaya kekliği avı Ekim ayında başladı.

Keyifli Anlar

Bu fırsatı iyi değerlendiren Alifuatpaşa Avcılar ve Atıcılar Derneği üyesi avcılar 2 grup halinde Ankara ve Sivas’ta keklik avına çıktı. Oldukça bereketli geçen sezon açılışında keyif dolu anlar yaşandı.

Hileli Avcılık Uyarısı

Alifuatpaşa’lı Avcılar; avlanma pulu ve avlanma ruhsatı olmadan avlanılmaması gerektiğini belirterek, bir avcının günde 1 tavşan veya 2 keklik avlama hakkı olduğunu, doğanın dengesi açısından belirlenen sayının dışına çıkılmaması gerektiğini kaydetti.

Kaçak avcılığın yapıldığına dikkat çeken Alifuatpaş’lı Avcılar “Gece avı, kaçak avcılık, hileli avcılık yapılarak doğamız katlediliyor. Bizler insanlarımızdan daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Halkımız doğa katliamı yapan avcılara karşı uyanık olmalıdır. Bu tür davranışlarda bulunan avcıların şikayet edilmesini istiyoruz” dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

4499 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle