Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

 AVCILAR FERMALI KÖPEK YARIŞMASINDA

07Alifuatpaşa’lı Avcılar 5. Fermalı Av Köpeği yarışmasına katıldı.

Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen 5’inci Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Bileciler köyü merasında yapıldı.

Türkiye’nin bir çok ilinden avcıların  büyük ilgi gösterdiği yarışmaya Alifuatpaşa Avcılar Kulübü üyeleride yoğun ilgi gösterdi.

Fermalı Av Köpeği Yarışması İngiliz ırkı genç ve yetişkin köpekler olmak üzere iki kategoride yapıldı.

Yarışmada köpeğin fermayı, yani kuşu belli bir sürede bulmasının yanı sıra, sahibiyle uyumu ile  Yarışmada köpeğin kuşu bulması, kuşa saldırmadan sahibine haber vermesi, kenarda beklemesi,sahibinden gelen komutlara uyumu gibi kriterler değerlendirildi.


Yarışma için Bodrum’dan gelen otel işletmecisi Burak Çelik, köpekleri çok sevdiğini belirtti. “Ben Bodrum’da otel işletmeciliği yapıyorum. Bodrum’dan bu yarışma için geldim. Bu yarışma Türkiye’nin en büyük yarışması. Her sene takip edip geliyoruz. İlk tur başladı. Köpeğim fermayı buldu. Artık hakemin kararı. Köpekleri fazlasıyla seviyorum. Bu bizim yaşam tarzımız. Avcılık ve köpek sevgisi bir zevk ve bir hobi değil. Bu yaşam tarzı, biz böyle yaşıyoruz.” diye konuştu.

İzmir’den gelen Serkan Zeybek de her sene bu yarışmaya geldiğini dile getirerek“Kendi aramızda çekişiyoruz. Amaç bir araya gelmek, köpeklerimizi salmak.” ifadesini kullandı.

Yarışmak için Ankara’dan gelen Murat Ayhan, ilk kez bu yarışmaya katıldığını ve heyecanlı olduğunu kaydetti. 

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2623 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle