Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ekim 2011 | Gündem, Manşet, Teknoloji

Başkan Çalık: ‘Alifuatpaşa Kent-e Dönüşüm Projesi’ Hayata Geçirilecek…

 

Alifuatpaşa Beldesi Belediyesi Başkan Vekili Şuayip Erkan Çalık ‘Alifuatpaşa Kent-e Dönüşüm Projesi’ ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

 

‘Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2011 yılı teklif çağrısına projelerimiz ile müracaat ettik.  Projelerimiz şunlardır;

 

1) Mobese Sistemi Yerleştirme Projesi

2) Akıllı Su Sayacı Sistemi Projesi

3) Kent Bilgi Sistemi –e devlet kimliği-(kentsel dönüşüm kapsamında), belediyeye gelmeden internet ortamında borçlar ve ödemeler görülecek.

Vatandaşlarımız aldıkları şifreler ile bilgileri öğrenecekler. Projelerimiz, kabul edilen 18 proje içinde 5. Sırada yer alıyor. Hayat geçiş süresi başladı. Kalkınma Bankasının anlaşma metinlerini bekliyoruz. Sonra ihale süreci başlayacak ve uygulama aşamasına geçilecek.’

 

Alifuatpaşa Belediyesi Bilgi İşlemcisi Mustafa Ekim şu bilgileri verdi: ‘Projelerde ilk uygulama Kent Bilgi Sistemi olacak. Sonra sırası ile Mobese Sistemi ve Ön ödemeli Akıllı Su Sayacı Sistemi olacak. Projeler ile ilgili anlaşmalar yapıldıktan sonra personel hizmet içi eğitimden geçirilecek. Projelerin bitiminde değerlendirmeler yapılacak, ne kadar yararlı olduğu görülecek. Projeler 3 ay içinde hayata geçirilecek. Projelerin tamamı 473 bin TL. tutarında. Bu bedelin 354 bin TL. hibe olacak. 118 bin TL. belediyemizce karşılanacak.’Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

1336 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle