Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Alifuatpaşa Yeni Bağlantı Yolu Projesi Başladı

Alifuatpaşa’ya yeni yol

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ilçesine verilen sözlerin takipçisi olup dev projeye start verilmesini sağladı. Hızlı Tren hattı nedeniyle adeta ikiye bölünen Alifuatpaşa’ya yeni bağlantı yolu ile ulaşım çok daha kolay olacak.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Başbakan Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde sözünü verdiği dev projede çalışmalar başladı. Alifuatpaşa’yı ikiye bölen hızlı tren hattı nedeniyle ulaşımda yaşanan sorunları ortadan kaldıracak projede köprülü kavşak ve bağlantı yolu bulunuyor. Bölgeye yapılan en büyük yatırım olma özelliğini taşıyacak proje için Ulaştırma Bakanlığı seferberlik ilan etti. 2 kilometrelik köprülü kavşak ve bağlantı yollarının 2018 yılının sonuna doğru hizmete girmesi planlanıyor.

GEYVE’DE SÖZ VERMİŞTİ

Binali Yıldırım’ın Başbakanlık görevini devir aldıktan sonra Milletvekili Şaban Dişli’nin misafiri olduğu gün projenin detayları konuşulmuştu. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya İlimbey’de gerçekleşen kahvaltıda Binali Yıldırım’dan projenin hayata geçirilmesi için destek istemişti. Alifuatpaşa’ya ulaşımı kolaylaştıracak projenin peşini bırakmayan Başkan Kaya sonunda muradına erdi. Sakarya-Bilecik Karayolu’ndan Alifuatpaşa’ya bağlantıyı sağlayacak köprülü kavşak ve yan yolları için ilk kazma vuruldu.

BİR YILDA BİTECEK

Alifuatpaşa Köprülü Kavşak ve bağlantı yolunun 2018 yılının sonunda hizmete girmesinin planlandığını belirten Başkan Murat Kaya “Alifuatpaşa’mızda yaşanan ulaşım sorunu ve trafik güvenliği problemlerini ortadan kaldıracak projede çalışmalar başladı. İlçemize, şehrimize ciddi katkısı olacak projenin 2018 sonunda hizmete girmesi planlanıyor. Köprülü kavşak ve bağlantı yolu için büyüklerimiz söz vermiş bizlerde ilçe halkımıza projenin yapılacağını duyurmuştuk. Verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi

EMEĞİ GEÇENLERİ UNUTMADI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Milletvekilimiz, değerli ağabeyim Şaban Dişli, Sayıştay Daire Başkanı Mehmet Bağcaz, TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmail H. Murtezaoğlu, TCDD 1. Bölge Müdürü Sayın Nihat Aslan, KGM Genel Müdürü Sayın İsmail Kartal ve KGM 1. Bölge Müdürü Sayın İbrahim H. Akgündüz’e ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ederim” dedi

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

5180 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    © Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle