Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Haziran 2012 | Sakarya

Akademisyenler “Alifuatpaşa ve Milli Mücadele”yi anlatacak

İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği’nin koordinatörlüğünde, Alifuatpaşa Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen “Alifuatpaşa ve Milli Mücadele” konulu panel için son hazırlıklar tamamlandı. Panel için afişler asıldı ve davetiyeler dağıtıldı.

25 Haziran 2012 Pazartesi günü AFA Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve saat 17.00’de başlayacak olan panelde oturum başkanlığını Prof. Dr. Enver Konukçu yapacak. Panele konuşmacı olarak İnönü Üniversitesi’nden Prof. Dr. Salim Cöhce, Ondokuzmayız Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut, Dr. Tülay Duran, Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Haluk Selvi ve Türk Tarih Kurumu’ndan Prof. Dr. Enis Şahin katılacak.

Akademik Danışmanlığını Ondokuzmayıs Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bünyamin Kocaoğlu’nun yapacağı panelin ilgi göreceği tahmin ediliyor.

AYŞE CEBESOY VE TİMSAL KARABEKİR DE KATILACAK

İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği’nin koordinatörlüğünde, Alifuatpaşa Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen panele, Alifuat Cebesoy’un kızı Ayşe Cebesoy ile Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’in de katılması bekleniyor.

PANELE KATILIM ÇAĞRISI

Öte yandan Alifuatpaşa Belediye Başkanı Şuayip Erkan Çalık ile İlkadım Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Kargün, düzenledikleri panele tüm Sakarya halkının katılması çağrısında bulundular.

Çalık ve Kargün, “Alifuat Cebesoy’un ve O’nun milli mücadeleye olan katkısının anlatılacağı panele herkesi bekliyoruz” dediler.

 

2203 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle