Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Yaşam

Ülkü Ocaklarından Çanakkale Zaferi Mesajı

Alifuatpaşa Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı Çanakkale Zaferinin 102 yıldönümü ve 18.Mart Şehitler günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Alifuatpaşa Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Bilal Küçük mesajında;

“Çanakkale Zaferi, bir milletin tüm dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. Bu zafer, vatan topraklarını korumak için şaha kalkan bir milletin bağımsızlık aşkı uğruna ibret verici bir kahramanlık destanıdır. Konu vatan ve bağımsızlık olduğunda, gerisinin teferruat olduğunun en büyük ispatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, bağımsızlık ve özgürlüğün simgesidir. Dünyada bir emsali daha bulunmayan, yüce milletimizle kahraman ordumuzun büyük fedakarlıklarla kazandığı bu zaferin önemi gençlerimize ve gelecek nesillere yeterince anlatılmalı, gazi ve şehitlerimiz rahmetle, saygıyla, minnetle yad edilmelidir. Çanakkale, bağımsızlığımızın altın anahtarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 102. Zafer yıl dönümünü kutladığımız Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1488 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle