Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Mayıs 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

TCDD İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde Arifiye’yi iptal edip Doğançay’dan direk Sapanca’ya ulaşacak ve yolculuk süresinin 10 dakika azaltacak olan Alifuatpaşa (Geyve) – Sapanca (Doğançay Ripajı) arası tasarım ve yapım işleri ihalesi iptal edildi. Yaklaşık 22 km’lik iş için 400 milyon EUR’un üzerinde bir teklif gelmesi ihalenin iptaline yol açtı. 29 Mayıs 2012 Salı 14:02

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından AYB kredisi ile  gerçekleştirilecek olan, “İstanbul – Ankara Hızlı Tren Demiryolu  Projesi” kapsamındaki “Geyve – Sapanca Arası Tasarım ve Yapım İşleri”  ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Söz konusu ihale iptal  edildi. Yetkililer, iptal edilen ihaleye tekrar çıkılıp çıkılmayacağına  önümüzdeki günlerde karar vereceklerini kaydettiler. Bilindiği gibi  ihaleye katılan mali zarfları 29 Mart 2012 tarihinde açılmıştı. Alınan  bilgilere göre maliyetin inanılmaz büyük olduğundan dolayı ihalenin  iptaline kadar verildi.

Söz konusu ihalede mali zarflar açılan firmalar ve teklifleri şöyle idi:

1. Cengiz İnşaat – IC İçtaş İnşaat – China Railway Teklifi: 412.008.934 €

2. Sucieta Italiana Perle – Kolin İnşaat – Gülermak İnşaat Teklifi: 419.000.000 €

Kaynak:www.rayturk.net

3131 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle