Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Nisan 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Alifuatpaşa Necip Fazıl’da Halk Oyunları Şenliği

NECİP FAZIL’DA HALK OYUNLARI ŞENLİĞİ

Geyve İlçesi Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu tarafından düzenlenen ” Halk Oyunları Şöleni ” seyircileri büyüledi.

Halkoyunları şölenine; Geyve kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Şube Müdürleri Tahir Taş ve Yavuz Şengül, Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, okul müdürleri, Alifuatpaşa muhtarı Adem Arıcan ve çok sayıda davetli katıldı.

Şölenin açılış konuşmasını NFK İlkokulu Müdürü Mesut Türedi yaptı. Türedi konuşmasında; “2012 yılından bu yana sosyal faaliyetler kapsamında öğrencilerimizdeki özgüven ve birlik duygusunu geliştirmeyi hedeflediğimiz, tarihini bilen ve günümüze ışık tutar şiarıyla 4 mevsim  7 bölge aziz Anadolu’muzun farklılıklarıyla bir olduğumuzu gösteren folklor kültürünü yaşatmak amacıyla bu yıl 5. sini  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası içerisinde düzenlemiş olduğumuz halkoyunları şenliğimize hoş geldiniz.” Dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafından Halk Oyunları gösterileri sergilendi ve eşsiz bir müzik şöleniyle program devam etti.Şöleni izleyenler, öğrencilerin halkoyunları gösterilerine alkışları ile eşlik ettiler. Büyük bir özveri ile hazırlanan ve birbirinden renkli yöresel kıyafetleri ile sahnelenen oyunlar, davetliler tarafından büyük bir coşkuyla izlendi.

Şölende; Şehit Atanur Bulut Ortaokulu “Geyve Yöresi” , Mehmet Gülhan Ortaokulu “Karadeniz Yöresi “, Açılım Okulları “Malatya Yöresi “, Şehit Recep Demir Ortaokulu “Antalya Yöresi” “Karadeniz Yöresi”, NFK İlkokulu “Karadeniz Yöresi” “Kafkas Yöresi” “Ankara Yöresi” Halkoyunları Ekipleri gösterilerini sundu.

Başta Geyve kaymakamı İlyas Memiş ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan olmak üzere herkes, okul müdür Mest Türedi ve emeği geçenleri tebrik ettiler.

Program sonunda okul idaresi, davetlilere çeşitli ikramlarda bulundu.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1251 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle