Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

ALİFUATPAŞA’DA KURAN KURSU SEVİNCİ

geyve-alifuatpasa-kuran -kursu-hizmet-binasi-ACİLDİ- (24)Alifuatpaşa Kuran Kursu Hizmete Açıldı

Geyve ilçesi Alifuatpaşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 3 derslikli, 3 öğretici ve 50 öğrenci kapasiteli Kuran Kursu düzenlenen törenle açıldı.

Diyanet tam Kadro

Alifuatpaşa Mahallesi’ndeki Kur’an Kursunun açılışı için düzenlenen törene Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, İl müftü yardımcısı Yunus Acar, Taraklı Müftüsü Fahrettin Kaya, Pamukova Müftüsü Mehmet Arslan, Erenler Müftüsü Hüseyin Baş, Geyve müftülük personeli, Mahalle muhtarı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış Geyve Orhan Camii Müezzin Kayyımı Adem Al tarafından Kur’an-ı Kerim kıraatı ile açıldı.

Müftü Erhun’dan Teşekkür

Geyve İlçe Müftüsü Ali Erhun yaptığı konuşmada: “Gönlünde Allah sevgisi olan herkesin eseri olan bu kurslarımızda, insanın en iyi şekilde Allah’a ulaşmasını sağlayacak tek yol olan Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesi hepimizi mutlu etmektedir.” diyerek Kuran Kursu yapımına katkılarından dolayı Kaymakam İdris Akbıyık ile Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür etti.

Çabalarımız Gelecek Nesiller İçin

Açılışta, Kuran’ı öğrenmek ve öğretmenin çok önemli bir hizmet olduğunu söyleyen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Evlatlarımızı yetiştirmede hepimize çok önemli görevler düşüyor. Yarını düşündüğümüzde mutlaka evlatlarımızı hayırlı işlerle yetiştirmemiz lazım. Bizim bütün çabamız çocuklarımız, kardeşlerimiz daha fazla eğitim alsınlar, gelecek nesillerimiz daha fazla donanımlı olsun diyedir. Bu hızla yola çıktık. Geldiğimiz nokta çok güzel. Burada yapılan hizmet büyük hayırlı bir hizmettir. Bizlerde bu hizmette üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz.” dedi.

Hayırlı Olsun

Kaymakam Akbıyık yaptığı kısa konuşmada: “Yapımda emeği geçenler ile İmam-Hatip arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hayırlı, uğurlu olsun.”dedi.

Serenli 543 adet Kur’an Kursumuz var

Sakarya İl Müfütüsü İlyas Serenli Yaptığı konuşmada: “Bugün itibarı ile Sakarya’da 543 adet Kur’an-ı Kerim Kursumuz var. D dediğimiz bir uygulama var. Yani 2 katından fazla oldu. Öğrenci sayısı da arttı. Yaklaşık 15Bin civarında Kur’an Kursları’nda okuyan öğrencilerimiz var. Yaz Kurslarında ise 50Bin’e yakın bir evladımız, çocuklarımız, yavrularımız Kur’an Kursları’na geliyor. Buradan İslamın ilk temel kurallarını bu kurslardan alıyorlar. Ancak şunu ifade etmek istiyorum. Şu anda Türkiya’da hemen hemen 20Bin’den fazla Kur’an Kursu var. Bu Kurslarda da 1Milyon’a yakın insan okuyor. Ama bunların %90’ı bayan, %10’u da erkek. Bayanların okuması çok güzel. Ailenin temel taşı. Allah aşkına bu erkeklerin Kur’an’a ihtiyacı yok mu? Boş zamanlarda tekrarla okusunlar. Camilerimizde, kur’an kurslarında her yerde ben Kur’an-ı Kerimi öğrenmek istiyorum diyene biz öğretmeğe hazırız. Yarım ahrette sorulur ise biz görevimizi yaptık deriz. Sizlerde cemaat olarak cevabını verirsiniz.”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kur’an kursu Hizmet binasını , Erenler Müftüsü Hüseyin Baş tarafından yapılan duanın ardından  açılarak tören programı tamamlandı. Kuran Kursu hizmet binası açılışı sonunda misaiflere ikram da bulunuldu.

Foto&haber:M.Hamdullah ERGİN-Erdinç TUNA

3589 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle