Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Mayıs 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Yaşam

İlk Adım Eğitim, Kültür ve Spor Kulübü Derneğinin değerli üyeleri Prof.Dr. Enver Konukçu’nun önderliğinde Alifuatpaşa Beldesini ziyaret etti.

Prof.Dr. Enver Konukçu, derneğin baş danışmanı olarak, Serdivan Kaymakamı Fahri Keser de bu derneğin onursal başkanı olarak Alifuatpaşa ziyaretlerinden memnun olduklarını açıkladı.

ilk adım eğitim,kültür ve spor derneğinin 5.kültürel faaliyetleri kapsamında, Serdivan Kaymakamlığı,il kültür ve turizm müdürlüğü, Sakarya Samsun ve Sinoplular Derneği ile birlikte düzenlediği faaliyetler kapsamında Alifuatpaşa Beldesini ziyaretlerinin sebebini açıklayan Prof.Dr. Enver Konukçu;

Tarihin iç içe olduğu milli mücadele yıllarının eşsiz kahramanlarından değerli şahsiyet Alifuat Cebesoy Paşa’nın beldesininin değişecek olan büyükşehir yasası ile bu şanlı beldenin mahalle olacağına dair duyumlar almamızdır.

Konukçu; Bu yasaya karşılık  Alifuatpaşa’nın ilçe olması adına inanılmaz bir çalışma yapan belediye başkanı ve tüm Alifuatpaşa’yı ilçe olma isteğini desteklemek ve hatta ilçeliği geç kalmış olan bu tarihi yerin ilçe olması için herşeyi yapabileceğimizi göstermek için haftalar öncesinden bütün dernek üyelerimiz ile birlikte bugünümüzü Alifuatpaşa’ya ayırarak tarihi beldenin ilçe yapılarak onurlandırılması yönünde tüm gücümüz, birikimimiz ile faaliyetler göstereceğiz.

Bu tarihi beldenin diğer beldelerden çok farklı bir konuma sahip olduğu bu tarihin bu şanlı ismin tarihte kaybolmaması adına diğer beldelerden ayrı tutularak geç kalmış olan hakettiği ilçeliğini alması yönünde tüm dernek üyelerimiz ile beraber bunu istiyor ve bunun olması içinde gerekli mücadeleyi vereceğimizi söylemek istiyorum.

1782 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Alifuatpaşa İlçe Olma Yolundaki Destekçilerini Ağırladı.. için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Belediye başkanının çalışmalarını kutluyorum.EN derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle