Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Şubat 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Alifuatpaşa esnafı dertli

Alifuatpaşa esnafı dertli

Geyve’in Alifuatpaşa Mahallesinin esnafı, işlerin kesat olmasından dertli.

Alifuatpaşa mahallesinin esnaf ve halkından Mehmet Mazlum, Zekai Büyükçetin, Mustafa Erbil, Cevdet Yıldırım, Nizamettin Besen ve Mustafa Yıldırım konuyla ilgili şunları söylediler: Geyve, Taraklı ve Göynük arabalarının buradan geçtiği zamanlar kasabamız daha hareketliydi. Gelen geçen alış-veriş yapar canlılık olurdu. Hızlı tren de mahalleyi ikiye bölünce, kuş uçmuyor, kervan geçmiyor. Bizler de dükkanın önünde oturup közde çay demleyip içiyoruz. Güncel konularla ilgili sohbet ediyoruz.

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

1381 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Alifuatpaşa esnafı dertli için 1 yorum

  1. Vatandaş dedi ki:

    Şimdi bakıyorum fotoya, içeriğe bu amcaların hepsi emekli ve belli başlı yaşam standartları var eh az çok geçinecek kadar durumları da. Hele birde közde çay… Valla iş adamları yapamıyor onu ne güzel işte sağlık var dostluk var bir aradasınız. Peki şöyle yapsanız… Aile gençlerine bıraksanız onlara birde destek verseniz yeni esnaflar yeni işler yeni bedenler yeni güçler belki de bu durumları avantaja çevirip kalkınma yapacaklar güzel şeyler çıkaracaklar ortaya, Artık kurtulmamız lazım bu eski esnaflıktan. Taraklı, Geyve, Göynük oradan geçse durup senin iş yerinden zaten bir şey almayacaklar hee biz geleni geçeni görelim derseniz ayrı ama amcalarım artık öyle olmuyor o işler. Önce halk çözüm için mücadele edecek sonra yetkililer devreye girecek. Masada hükümette kurulur dünya da kıyamet yaşar ama çay bitince her şey biter. Haydi Kalın Sağlıcakla

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle