Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Yaşam

Pamukova’da Eylem!

Alınan bilgilere göre Pamukova – Alifuatpaşa – Geyve doğalgaz çalışmasını yapan Akmercan Gepa Doğalgaz şirketine taşeronluk yapan ADS inşaat firması iddalara göre yaklaşık 3 aydır 60 – 70 kadar işçisine para ödemeyince işçiler soluğu Akmercan Gepa Doğalgaz Pamukova ofisi şirketi önünde aldı.

Yaklaşık 60 – 70 kişiden oluşan işçi gurubu saat 11:00’dan beri Akmercan Gepa Doğalgaz şifketinin Pamukova’da bulunan ofisi önünde toplandı. İşçi sayısının birden artması ve sözlü sataşların yükselmesi nedeiyle olay yerine gelen polis ekipleri her iki tarafı sakinleştirdi.

İşçiler’den Oktay Gümüş AA Muhabirine yaptığı açıklama’da ” Burada bir çok arkadaşımız gurbetten geldi. Çoğumuz ailelerimizden uzak. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için ellerimizden geleni yapıyoruz ancak uzun zamandır maaşlarımızı alamıyoruz. Maaşlarımızı istediğimiz zaman ise sürekli ileri bir tarih söylerek bizleri oyalıyorlar. En son olarak yüne sıkıştırdığımızda bize 20.11.2011 tarihinde yani önümüzdeki salı günü para ödeneceği söylendi. Ancak dün bize çalışmakta olduğumuz taşören firma olan ADS inşaat’ın battığı ve artık çalışmamız gerekmediğini söylendi. Şuan bize açıklama yapacak, yardımıcı olacak hiç kimse yok. Cebimizde çay içecek para bile kalmadı. Hepimiz mağdur durumdayız. Aramızda 8 aydır sadece tek maaş alanda var 3 aydır hiç maaş alamayanda var. Resmen açıkta ve aç kaldık. ” dedi.

Konuyla ilgili olarak Pamukova – Alifuatpaşa – Geyve doğalgaz hattı Akmercan Gepa Doğalgaz şifketinin proje müdürü Hikmet Özdoğan AA Muhabirine yaptığı açıklamada ” Yaşanan bu üzücü olayın doğrudan şirketimiz sorumlu değildir. Mart ayından itibaren ADS inşaat firması ile çalışmaktayız. Kasım ayında vermeyi planladığımız doğalgazı firmanın teknik sorunları ve işçi ekibinde oluşan sorunlardan dolayı Aralık ayına kadar uzatarak mühlet verdik. Zate 31.12.2011 tarihinde firma ile sözleşmesiz sona erecekti. Şirketimiz olarak ADS inşaat firması’na Ekim ayına kadar olan tüm hakedişlerini ödemiş bulunmaktayız. ADS inşaat firmasına herhangi bir ödeme yapmaması gibi birşey söz konusu değildir. Zaten Kasım ayı hak edişlerinide Aralık ayının yirmisinde verilecekti. Ödemelerde tarafımızca hiçbir aksaklık yoktur. Biz Akmercan Gepa Doğalgaz şirketi olarak, şuan mağdur olan işçilere Kasım ayı maaşları ve SGK’ları yatıralacak, maaşlarıda hesap numaralarına yollanacaktır. Bunun için gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlattık. Hukuki yoldan maddi olarak zarara ve presstijimizi zedeleyen taşören firma hakkında hukuki işlemler başlatılacaktır. ” dedi.

Akmercan Gepa Doğalgaz Pamukova ofisi önünde gergin bir şekilde bekleyen işçilerden dolayı, Sakarya’dan bir otobüs çevik kuvvet ekibi çıkabilecek olaylara karşı Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde hazır bekletiliyor.( Pamukovamedya.com )

 

2903 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle