Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2012 | Ekonomi, Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Teknoloji, Yaşam

Akçay Barajı yapımı başladı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü orman sahasında Pamukova’nın Kuzeyinde kalan Akçay deresi üzerine yapılacak Baraj çalışmaları için binlerce ağaç kesimi başlatıldı.

Sakarya Büyük Şehir Belediyesi SASKİ tarafından projesi yapılan ve 70 metre yükseklikteki baraj çalışmaları için binlerce orman yok edilecek. Acı su mağarası sular altında kalacak. Acısu mağarası bölgesinde ise bir firma tarafından alındığını öğrendiğimiz 16-17 nolu bölmelerde ise taşlar kırılıp beton haline getirilerek çevreye daha da zarar verilecek.
Sakarya ya su götürmek için binlerce yılda oluşmuş ekolojik denge yok olacak.
Madem ki dereler Sakarya ya götürülecek ağaçları kesmeden suları taşımak mümkünken şimdi ise bir vadideki ağaçları kesip birilerine onları satacaklar bölgede var olan geyiklerin ve yaban hayatının sonunu getirecek bu ağaç kesimi neden?
Bir ay önce sitemizde yayınladığımız o günkü görüntüleri bir daha göremeyeceksiniz diye yazmıştık. Aradan bir ay geçmedi, Akçay da ağaç kesimi başladı.
Önümüzdeki 50 yılda belkide Geyve ile Pamukovanın su ihtiyacını karşılayabilecek bu havzalardaki derelerin baraj gölünde toplanabilmesi için yapılan bu ağaç katliamına Sakarya basınının ile çevre örgütlerinin  duyarsız kalması ayrı bir sorun olarak gözüküyor.
KAYNAK:www.pamukovahaber.com
ŞU ANKİ KESİM ÇALIŞMALARI İLE ESKİ ORMANLIK ALANDAN  BİR İKİ KARE
3156 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Akçay’da Neler Oluyor??? Katliamı Gören Kimse Yok mu??? için 1 yorum

  1. ömer dedi ki:

    HES ler tabiatın doğal dengesini bozuyor yapmayalım,nüklüer enerji tehlikeli yapmayalım.eee enerjiyi nerden üreteceğiz.doğalgaz kaynağımız yok,petrol kaynaklarımız yok.doğalgaz ve petrolü zaten ithal ediyoruz.onlardan elektirik üretmek hem pahalı hem de stratejik açıdan riskli.rusya doğalgazı kesse elektiriksiz kalırız.allah ın suyu boşuna denize niye aksın.bin tane ağaç kesilmişse başka yere 10 bin tane ağaç dik nolacak yani.bence bir gram su bile ziyan edilmemeli.tüm nehirlerimizi hes lerle çevirmeliyiz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle