Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset

AK Parti’de liste savaşı

ak parti-sakarya-milletvekili-aday-adayi-listesi-AK Parti’de milletvekili aday adaylık başvuruları yarın sona erecek. Listeye girmek için büyük mücadele verecek olan ağır toplar, başvurularını bu son 2 günde yapacak.

ADAY ADAYLIK

AK Parti’de 1 Kasım Erken Genel Seçimlerinin aday adaylık süreci Pazartesi günü resmen başladı. Başvuruların başlamasının ardından ise gözler listede yer alma ihtimali olan ağır toplara çevrildi. 3 dönem milletvekilliği yapan ve 7 Haziran’da 3 dönem kuralına takılarak aday olamayan Şaban Dişli’nin bugün başvurması beklenirken bir diğer Geyveli Ekrem Yüce’nin de istifa edip Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunması bekleniyor.

BAŞVURULAR

Başvuru yapması beklenen isimlerden olan DOKAP Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Yüce’de mevcut görevinden istifa ederek yeniden siyaset sahnesine dönüyor. Hatay Dörtyol Kaymakamı olan Recep Soytürk ile Aile Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek’de başvuruda bulunacak. Diyanet İşleri Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş’da başvuru yapacak isimler arasında yer alıyor.

SÜREÇ

7 Haziran’da listenin 6.sırasında yer alan Recep Hacıeyüpoğlu’nun da bugün başvuruda bulunması bekleniyor. İlk gün başvurusunu yapan Ender Serbes’in dışında Enver Toçoğlu’nunda başvuruda bulunması bekleniyor. yarın son erecek olan başvuruların ardından listelerin kısa süre içerisinde şekillenmesi bekleniyor. Temayül yoklaması hariç tüm süreçlerin yeniden yaşanacağı partide, aday adayları arasından seçilen isimler ilk etapta Ankara’da mülakata davet edilecek. Sonrasında ise listeye son şekli verilecek.

TEŞKİLAT

7 Haziran öncesinde il kongrelerini tamamlayan AK Parti’de, bu kongre sürecinde seçilmiş olan il ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri aday gösterilmeyecek. 2014’teki yerel seçimlerde belediye başkanı, belediye meclis ve il genel meclis üyesi seçilen isimler de listelere konulmayacak. Parti yönetimi, halkta karşılığı olan bu durumdaki isimleri ise yetkili kurullarında yapacağı değerlendirmeler sonucu listelere yerleştirebilecek.

15287

2357 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle