Hoşgeldiniz  

Hamdi YULUĞ | 10 Ocak 2017 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset, YAZARLAR

Ak Parti’de koltuk kavgası kızıştı!

2002 yılı seçimlerinin üzerinden 15 yıl geçti!

Bu süreçte Sakarya’dan Ankara’ya birçok ismi vekil olarak gönderdik!

Sosyal hayatta, sokaklarda cemiyet hayatında tanınmayan, bir karşılığı olmayan birçok isim Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde Meclis’e girdi…

Adı, sanı okunmayan, versen bir bakkal dükkânını bile işletemeyecek bazı kişiler de belediye başkanı, belediye meclis üyesi oldu!

Eskiden Sakarya’da saygı gören, tanınan, cemiyet hayatında karşılığı olanların dışında hiç kimse aklından bile geçiremezdi böyle görevleri…

Çünkü o dönemlerde seçmen lidere göre değil, partiye ve adaya göre oy kullanıyordu.

Adaylar seçilebilmek için kıyasıya rakip parti adayları ile yarışıyordu.

Bu gelenek Sayın Erdoğan ile birlikte yıkıldı.

Kimi aday gösterdiyse seçildi!

Bu durum halk arasında tabir yerindeyse “Erdoğan ceketini koysa seçilir” sözüyle karşılık buldu.

Seçmen artık adaya ve partiye değil Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye başladı.

Hayallerinde bile göremeyecekleri makam ve mevkiye gelenlerde şımarıklık, tepeden bakma had safhaya ulaştı!

Hal böyle olunca da kerameti kendinden sananlar türedi!

Egolar tavan yaptı, koltuk kavgası kızıştı!

“Birlik, beraberlik içinde Sakarya’ya hangi hizmetleri kazandırabiliriz”, “Ne gibi yatırımları getirebiliriz” düşüncesinin yerini aynı partiden olmalarına rağmen, birilerini “nasıl saf dışı bırakabilirim” kavgası aldı.

Objektifler karşısında her ne kadar “birlik, beraberlik” pozları verilse de, kapalı kapılar ardında birbirine sinkaflı sözler sarf etmekten kaçınmıyorlar.

Yaşanan kavgalar dışarıya her ne kadar yansıtılmamaya çalışılsa da, artık ok yaydan çıktı!

…………………..

Bu kavga 1 Kasım 2015 seçimlerinde daha da belirgin hale geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen ve hakkındaki dosyalardan yargı karşısında aklanmasının ardından aday olmasını istediği Şaban Dişli’yi o zamanlar Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Ayhan Sefer Üstün’ün nasıl saf dışı bırakmaya çalıştığını bilmeyen yok!

Adalet Bakanı, dönemin Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ Sakarya listesinde Dişli’yi göremeyince: “Şaban bey, senin listede ismin yok. Bilgin var mı bundan?” demesi üzerine, Şaban Dişli, apar topar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile temasa geçmişti.

Şaban Dişli, Cumhurbaşkanı’nın dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na verdiği talimat ile son anda Sakarya’dan milletvekili listesine girmeyi başarmıştı.

Aynı şekilde, 7 Haziran 2015’te Sakarya Milletvekili seçilen Ali İnci’nin önü de adına “kamuoyunda itibarsızlaştırma” dediğimiz kara propaganda örneğiyle kesildi.

Kendilerine “potansiyel tehlike” olarak gördükleri Ali İnci’nin 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmesini istemeyen parti içi rakipleri,  “Cinsel istismar”  iddiasıyla suçlanan kardeşinin haberini medyaya servis etti.

Savcılığın aldığı “Gizlilik Kararı”na rağmen sızdırılan ifadeler çarşaf çarşaf basında yer aldı.

Ve Ali İnci aday gösterilmedi!

…………………..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rağmen Şaban Dişli’yi harcamaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadı ancak, çok sevdikleri kara propagandayla Ali İnci’nin bir dönem önünü kesmiş oldular.

Kavga bitti mi?

Elbette hayır!

Dişli’yi 1 Kasım seçimleri öncesinde aday listesinde alaşağı edemeyenler, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra, tutuklanan kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli üzerinden vurmaya devam ediyor.

Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başı çektiği bu gurup, Şaban Dişli kime selam veriyorsa, kiminle tokalaşıp sohbet ediyorsa, kimin elini tutuyorsa, kime destek oluyorsa ve kimden destek görüyorsa hedeflerine hemen o kişileri alıyorlar.

Dişli’nin sürekli diyalog halinde olduğu Vali Hüseyin Avni Coş, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ile İl Yönetim Kurulu üyeleri ve şahsım hakkında parti Genel Merkezi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar uzanan şikâyet zinciri…

İstediklerini yaptıramadıkları Vali Coş’u Sakarya’dan aldırmak için Ankara’da yatıp kalktılar!

Başaramadılar!

İl Başkanı Kılıç ve yönetimini gece operasyonuyla görevden aldırmaya kalkıştılar!

Şaban Dişli engelini aşamadılar!

Onların ayak oyunlarına karşı Dişli’nin yanında yer alıp, destek olduğum için zayıf halka olarak gördükleri şahsım hakkında dosya hazırlayıp Cumhurbaşkanımıza şikâyet ettiler!

Çok şükür çiğ yemedim karnım ağarmıyor!

Amaçları; siyasi hasım olarak gördükleri Şaban Dişli‘nin, Cumhurbaşkanı gözünde itibarını zedelemek, Sakarya’daki gücünü zayıflatmak…

…………………..

Hal böyle olunca da Sakarya’daki siyaset bu hale geliyor!

Herkes birbirinin kafasını koparmaya çalışıyor!

Bu da yetmez gibi ahde vefa gösterecekleri yegane insana, Liderleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bile ihanet içinde olabiliyorlar..

Bütün bunlara rağmen Ak Parti’nin Sakarya’daki patronunun Şaban Dişli olduğu açıkça ortadadır…

Bugün o ne derse o olur!..

Yarınlar neyi gösterir onu Rabbimden başkası bilemez..

2051 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle