Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Kasım 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

Ak Parti’de Başvurular Başlıyor..

İKTİDAR PARTİSİNDE BAŞVURULAR BAŞLIYOR

AKP’de belediye başkan adaylığı için müracaatlar bugün başlıyor ve 12 Kasım Pazartesi günü sona erecek. 17 Kasım’da ilk kez elektronik olarak teşkilat temayül yoklaması gerçekleştirilecek.

12 KASIM’A KADAR

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdüren AKP’de, aday adayları için başvuru tarihleri ile ücretler açıklandı. Partide belediye başkan adaylığı için başvurular bugün başlıyor ve 12 Kasım Pazartesi akşamı sona erecek. AKP’de belediye meclis üyeliği başvuruları ise bugün başlayacak ve 3 Aralık Pazartesi akşamına kadar sürecek.

10 BİN LİRA ÜCRET

Aday adayları büyükşehir için genel merkez ve il teşkilatına başvuracak. Belediye meclis üyesi aday adayları da başvurularını ilçe başkanlıklarına yapacak. Aday adayları büyükşehir için 10 bin lira, nüfusu 200 binin üzerinde olan ilçeler için 3 bin lira, nüfusu 50-200 bin arasında olan ilçeler için 2 bin 500, 50 binin altındaki ilçelerde ise bin 500 lira para yatıracak.

ADAY ADAYLARI

AKP’de başvuruların tamamlanmasının ardından 17 Kasım’da ilk kez elektronik olarak gerçekleştirilecek teşkilat nezdindeki temayül yoklaması yapılacak. Sonuçları aynı gün sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendi ekranından görebilecek. MKYK üyelerinin görev yapacağı komisyonlar aday adaylarını elemeye tabi tutacak.

827 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle