Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Kasım 2014 | Alt Haberler, Sakarya, Siyaset

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’na isyan büyüyor

cevat keser-ilçe-kongresi-isyani-AK Partili Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser 15 Kasım’da yapılacak İlçe Kongresi öncesinde AK Parti Sakarya İl Başkanı ve ismini vermediği üç milletvekilini yerden yere vurdu.

Cevat Keser AK Parti Pamukova İlçe kongresinde öncesi üç milletvekili ve İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nun kucaklayıcı ve bütünleştirici anlayıştan uzak bir karar aldıklarını belirtti.

Başkan Keser, yaptığı basın açıklamasında mevcut ilçe başkanı ile tekrar kongreye gidilmesi kararının kongreye gölge düşürdüklerini söyledi.

31 muhtar ve 11 belediye meclis üyesinin imzaladığı, birlik ve beraberliği sağlayacak ilçe başkanı ve yönetim istediklerini belirten bir yazıyı en üst makamlara gönderdiklerini söyleyen Keser, bu istediklerinin göz ardı edildiğini ve kongreye gölge düşürüldüğünü vurguladı.

Başkan Cevat Keser konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bir siyasal organizasyon içerisinde il bazında en başta bulunan kişi İl Başkanıdır. Yine bunun yanında o ilin milletvekilleridir. En tepede olanların birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı bir misyonları vardır. Hele hele kongreler sürecinde bu zikrettiğimiz unvanlara sahip kişilerin olaya daha bir hassasiyetle bakması ve o yerin, o bölgenin kendine özgü kriterlerini, olmazsa olmazlarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Ne yazık ki Sakarya’mızda bulunan üç milletvekilimiz ve Partimizin İl Başkanı Sayın Recep Uncuoğlu bu yaklaşımdan uzak bir şekilde 15 Kasım’da yapılacak olan Pamukova İlçe Olağan Kongresinde, kongreye doğrudan müdahale ederek mevcut ilçe başkanına açık destek vermiş ve bu şekilde tarafsızlıklarını yitirerek kongreye gölge düşürmüşlerdir. Bu üç milletvekili ve il başkanı;  ilçemizde halkımızın hür iradesiyle göreve gelen 31 mahalle muhtarımızı ve 11 belediye meclis üyemizin yapılacak olan kongrede ‘Pamukova ve köylerini rahatlatacak ilçeye ve köylere gelecek olan hizmetlerin önünü açacak, birlik ve beraberliği sağlayacak bir ilçe başkanı ve onun etrafında oluşacak bir teşkilat yapısı arzu etmekteyiz’ taleplerine kulak tıkayarak mevcut problemlerin devamına karar vermişler, böylelikle de Pamukova ve köylerini mahkum etmişlerdir.

Bu üç vekil ve il başkanı 31 mahalle muhtarı ve 11 belediye meclis üyesinin ortak imzayla dile getirdikleri sorunları hiçe saymış ve ilçemizdeki mevcut durumu görmezden gelmişlerdir. Nihayetinde atama yoluyla göreve gelen ve ilçe teşkilatı ile belediye arasındaki kopukluğun temel sebebi olan mevcut ilçe başkanına destek vererek Pamukova’yı kaosa sürüklemişlerdir. Bizler bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve bu büyük yanlıştan biran evvel dönülmesini talep ediyoruz.”

2251 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle