Hoşgeldiniz  

Mehmet AYDOĞAN | 01 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, YAZARLAR

Ahmet’in Şakaları-7 “Kibrit Çekimi”

AHMETİN-SAKALARİ-MEHMET-AYDOGAN-kibrit cekimi-7Geyve İmam-Hatip Lisesinde çalıştığımız yıllar… Son dersten çıkıyoruz. Mayıs, haziran ayları, eve gitmek yok. Okulun önündeki çardakta oturuyoruz. Ya Ahmet Yıldırım’ın demlediği çayı içiyoruz ya da… Ahmet Yıldırım’ın hazırladığı tuzağa düşüyoruz.

Ahmet Yıldırım:

-Arkadaşlar, kibrit çekeceğiz kırık olan çöpü bulan karpuz alacak.

-Arkadaşlar, kibrit çekeceğiz sağlam çöpü bulan gazoz ısmarlayacak… diyor.

Ata Okumuş öğretmen, önce ben çekeceğim diyerek kırığı veya sağlamı buluyor.

Ahmet: “Ata hocam, kırık çöpü bulduğuna göre karpuzu sen alacaksın, sağlam çöpü bulduğuna göre gazozu sen alacaksın deyip aldırıyor. Ata Bey de, tüh yine bana çıktı diyerek hayıflanıyor.  Gülüşmeler başlıyor… Biz de afiyetle yiyip, içiyoruz.

Ben de şaşırdım acaba niçin hep Ata Bey’e çıkıyor diye…Meğer yine Ahmet şeytanlık yapıyormuş: Kırık çöpü bulan gazoz alacak dediği zaman,çöplerin hepsini kırıyormuş. Ata Bey hangisini çekse kırık ona geliyor. Sağlamı bulan ısmarlayacak dediği zaman çöplerin hepsini sağlam olarak parmaklarının arasında tutuyormuş.

Ata Bey de her seferinde birinci olarak çekim yapınca,yine sağlam olanını buluyor. Yani sizin anlayacağınız karpuz veya gazoz ısmarlamaktan kurtuluş yok…

Mehmet AYDOĞAN

3767 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle