Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 14 Haziran 2019 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

Ağlayacaksanız oynamayalım..

Sözüm Sakaryaspor Kulüp Başkanı olmak isteyen veya yönetime girmek isteyenlere. Ağalar beyler eğer işin sonunda beceremedik yerine destek bulamadık diyerek ağlayacaksanız bu göreve talip olmayın. Hele ki mızıkçılık yapacaksanız hiç görüşmeyelim.
Sakaryaspor Kulüp Başkanı; Bu şehirde ki en önemli makamlardan birisi…
Söylediği her söz yaptığı her davranış büyük bir titizlikle takip ediliyor.
Başkan konuştuğunda gazetelerde manşet, sosyal medyada günün konusu oluyor.
Kısaca şehrin simgesinin başkanı gündem oluşturuyor…
Lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Doğrudan meramımı anlatayım sizlere…
Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi dün bir basın toplantısı yaptı. Kulübün mali yapısını aktardı.
Mali tabloyu aktarırken Sakaryaspor Kulüp Başkanı gibi değildi. 
Kahvede pişbirik atarken arkadaşıyla konuşur gibiydi…
Kendiside ticaretin içinden gelen birisi olarak oyunu kuralına göre oynamadı.
“Nasıl olsa benim işim bitti” düşüncesiyle hareket edip kendince tribünlere oynadı.
Yayıncı kuruluş ile olan sözleşmeye ve en önemlisi ticaret ahlakına uygun olmayacak bir tavır sergiledi. Kaldı ki yayıncı kuruluş avukatı aracılığıyla çok sert bir dille yalanladı Başkan Ekşi’yi…‘ Yalan söyleyen namerttir’ başlıklı açıklamaya bir diyeceği olmalı Sakaryaspor Kulüp Başkanının…
Sakaryaspor Kulüp Başkanı mali tabloyu açıklarken daha seçici bir dil kullanmalı. Ticaret ahlakı, spor yöneticiliği ve en önemlisi koca şehrin simgesinin ruhuna uygun hareket etmeli.
Başkanın açıklamasının satır aralarında tribüne giren binlerce biletsiz seyir meselesi de dikkatimi çekti. Kulüp binlerce bedavacılara çözüm bulamıyor ve yine topu taça atıyorsa çok ayıp. Binlerin bedava tribüne girmesinin faturası güvenlik şirketine kesilemez.
İfade etmeden geçemeyeceğim. Ekşi’nin Play-Off finalinde yaşanan bilet skandalıyla ilgili açıklaması beni tatmin etmedi.
TFF’ye giden futbolcular meselesi var birde. Özellikle iki oyuncu için kullanılan dil çok garipti. Başkan Ekşi’nin de içinde olduğu yönetimin imza attığı sözleşmenin garipliği, sokak jargonu ile örtbas edilemez… Hiçbir oyuncu silah zoru ile Sakaryaspor başkanıyla masaya oturup sözleşme imzalamadı…
Başkan Ekşi geçen dönemde içerisinde bulunduğu yönetimi görevi bırakırken bile eleştirmiş olması ayrıca şaşılacak bir durumdu. Ve sormak istiyorum Başkan Ekşi’ye; Göreve gelirken aklınız neredeydi? Kendi yönetiminizi oluşturmak için söylenen şarkıyı unuttunuz mu? 
Benim bir türlü unutamadığım ve her aklıma gelişinde canımı sıkan “Bu takımın başganı maşganı yok” bestesini unutmuş olmalı Başkan Ekşi…
Eğer Sakaryaspor kulüp başkanı görevi bırakırken mızıkçılık yapacak, topa taça atacaksa hiç oyuna girmesin.
Bu sözüm yeni dönemde başkanlık yapmak isteyenlere de aynı zamanda. Beyler, ağalar… Eğer işin sonunda mızıkçılık yapacak, ağlayacaksanız hiç oyuna girmeyin.,

419 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle