Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya

Halkoyunları Yarışmaları İlgi Görmedi…

sakarya-okullar-arasi-halk-oyunlari-yarismasi- (15)Halkoyunları Yarışmaları İlgi Görmedi…

Sakarya İli Gençlik Hizmetleri Okul Spor Faaliyetleri ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler Arası İl Birinciliği, Serdivan-Sakarya Spor Salonunda yapıldı.

Yarışmayı; Halk Oyunları Jüri Üyesi-Usta Öğretici Orhan Oğul sundu.

Yarışmaya; Yıldızlar Kategorisinde: Pamukova-Fatma Hanım O.O.(Geyve Yöresi),  Adapazarı-21 Haziran O.O.(Geyve Yöresi), Serdivan-Zübeyde Hanım O.O. (Kırşehir Yöresi) oyunları ile katıldı.

Kulüpler Kategorisinde: Adapazarı-Atatürk İ.Ö.O. Gençlik ve Spor Kulübü (Bolu Yöresi) oyunları ile katıldı.

Yarışmanın Hakemliğini; Vahit Kurtuluş (İl Tem.), Aydoğan Enginler (İl H.Kur. Tem.)yaptı. Yarışma Jürisinde görev alanlar: SAKARYA= Zahide Cengiz, Şirin Dinçer, Can Özcan, Nuriye Pınar Kardaş. DÜZCE= Halit Şirin. İSTANBUL= Mahir Ulaş Satıcı. ZONGULDAK= Metin Özçelik. KOCAELİ= Ceyhun Esen.

Yarışmanın sonunda:

YILDIZLAR :

1- Adapazarı 21 Haziran ( 85.66 puan),

2-Pamukova Fatma Hanım (84.33 puan),

3-Serdivan Zübeyde Hanım (74.66 puan)

KULÜPLERDE:

Adapazarı Atatürk İÖO (87.66 puan) dereceleri oluştu.

Yarışmaları izleyen veliler şu açıklamaları yaptı: ” Önceki yıllarda yapılan yarışmalar sabah başlar akşam ezanında zor tamamlanırdı. Gün geçtikçe okulların ilgileri azalıyor. Bayramlardaki kutlamalara yapılan kısıtlamalarda bu sonuçta etkiliyor tabi ki. Okul yönetimine bu tür çalışmalar yük geliyor galiba.” Yarışmanın diğer bir ilginç yanı da; Sakarya İlini temsil edecek okul bölge elemelerine “Bolu Oyunları” ile katılacak.

Sakarya Oyunları diye, Geyve Yöresi Oyunlarına adını koyanların yüzleri kızardı mı acaba? Geyve İlçe Okullarından tık yok.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2492 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Adı Geyve Halk Oyunları, Ama Geyve’den Katılan Okul Yok… için 1 yorum

  1. MEHMET GÜRSES dedi ki:

    GEÇMİŞ KÜLTÜRÜNÜDE UNUTMUŞ VAH GEYVEME GEÇMİŞTE ESNAF DESTEK VERİRDİ BELEDİYE KURUMSAL BİR SÜRÜ İŞLETME VAR DESTEKLEMİYORLARMI VAH VAH VAH ANLAMIŞ DEĞİLİM NE OLUYOR BU GEYVEME PES YANİ PES

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle