Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Şubat 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, üst Haberler

Adem Tomay Anılacak

Adem Tomay, vefatının 39. yılında kabri başında anılacak…

1980 yılında İstanbul’da şehit edilen Geyveli Âdem Tomay, Akkaya köyündeki kabri başında anılacak.

Geyve Ülkü Ocakları’ndan yapılan açıklama şöyle;

“10 Şubat 2019 Pazar Öğle namazına müteakip Merkez Camii’de Şehidimiz Adem TOMAY ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif Okunup pilav ikramımız yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir. Bayan kardeşlerimize yer ayrılmıştır. 8 Şubat Cuma günü Cuma namazından sonra şehidimizi kabri başında dualarla anacağız..”

Adem Tomay kimdir?

Adapazarı’nın Geyve ilçesine bağlı Akkaya köyünden olan Tomay İstanbul’da Maltepe sigara fabrikasında çalışıyordu. 26 yaşında olan Âdem Tomay; Evli idi ve şahadeti sırasında altı aylık bir kız çocuğu vardı. Yanında arkadaşları Mehmet Görür ve İsmail Başaran olduğu halde Cuma günü öğleden sonra Haydarpaşa Gebze banliyö treniyle memleketine giderken Pendik yakınlarında trende bulunan bir grup komünist militan silahlarını çekerek yolcuları yere yatırdıktan sonra Âdem Tomay ve arkadaşlarını kurşuna dizmek suretiyle 8 Şubat 1980 günü şehit etmişti.

1204 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Adem Tomay Anılacak için 2 Yorum

  1. geyveli dedi ki:

    Geyveli şehidimiz Adem TOMAY mekanın cennet makamın Ali olsun. Şehitler ölmez, sen manen yaşıyorsun, Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Komonist köpekler tarafından şehit edilen, Türk İslam Ülkücüsü Geyve nin yiğit evladı sen i unutmadık unutmayacagız, Geyveli Türk islam ülkücüleri olarak seni her daim rahmetle ve dualarla yad edecegiz. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin

  2. bozok66 dedi ki:

    Mekanı cennet ruhu şad olsun

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle