Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Temmuz 2011 | Manşet, Sakarya

 

Adapazarı- İstanbul arasındaki tren seferlerine 30 ay ara!….

TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli hızlı tren hattı için yolcu taşımacılığı  nedeniyle Adapazarı İstanbul arasındaki tren seferlerine ara verileceğini  açıkladı..

Kocaeli Valiliği 100. Toplantı Salonundaki İl Koordinasyon Kurulu toplantısında  konuşan TCDD Bölge Müdürü Hasan Gedikli, Köseköy-Gebze arasında yapılacak olan hızlı tren hattı için yolcu taşımacılğına 30 ay ara verileceğini belirtti.

Konu ile ilgili soruyarı cevaplayan Gedikli, ” Gebze-Köseköy arasında ki hızlı tren hattının ihalesi yapıldı.

Sakarya; Bilecik illerinde tünellerin yüzde 60 hazır hale getirildi. Köseköy ; Gebze arasında AB ve Dünya yatırım Bankası ile yüzde 85 kredi yüzde 15 yerli katkı ile 154.5 Milyon auro bedelle ihalesi yapıldı. dedi.

Gedikli, “Bu süre zarfından yapılan çalışmalar sırasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşımalar sağlanacak. Karayolu veya deniz yoluyla taşımacılık yapılacaktır.

2011 yılı sonunda Adapazarı ; Haydarpaşa tren seferleri yapılmayacak.

Bütün istasyonlar yeninden yapılacak. İzmit Gar’a kalkmayacak. Burası engelliler için düzenleme yapılmaktadır. Kocaeli’nin kuzeyinden yeni bir hızlı tren projesi var. Bu tamamen yüksek hızla olacak. Kuzey yan yol projesi kapsamında yapılacaktır. Onun Kocaeli’de ki orada ki garı Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa yer belirlenecektir” dedi.

718 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle