Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2015 | Ekonomi, Gündem, Sakarya

Ada Ekspresi geri mi dönüyor?

ada-ekspresi-Yeni Sakarya Gazetesi’nin bugünkü manşetinde yer alan Büyükşehir, Arifiye-Adapazarı arasındaki 3 hemzemim geçidinin alt geçide dönüştürülmesi için yaptığı çalışmayı Ankara’ya ulaştırdı haberi ‘Ada Ekspresi, Adapazarı Garı’na dönüyor’ yorumlarına yol açtı.

En karlı hatlarından biri olan Adapazarı-İstanbul Hattı’nı gözden çıkaramayan TCDD Adapazarı-Arifiye arasındaki hemzemin geçitlerin alt geçide dönüştürülmesi için ihaleye çıkmıştı. Ancak daha sonra ihale gerçekleşmedi ve iptal edildi.

Aradan geçen altı ayın sonunda Büyükşehir Belediyesi yeni bir çalışma yaptı. Yapılan çalışma Arifiye Termina Girişi, Mithatpaşa ve Necmettin Erbakan Bulvarı üzerindeki üç hemzemin geçidi kapsıyor. Büyükşehir Belediyesi hazırlanan bu çalışmayı ilgili bakanlığa ulaştırdı ve kararı beklemeye başladı.

Bilindii üzere Adapazarı Ekspresi, hemzemin geçitlerde trafik akışına engel olduğu gerekçesi gösterilerek Adapazarı Garına girişine izin verilmemi, Arifiye’de kalmıştı. Bu adımların Arifiye’de beklendiği kadar yolcu rağbeti görmeyen Adapazarı Ekspresi’nin yeniden Adapazarı Garına gelmesi için atıldığı tahmin ediliyor.

Kaynak: Yeni Sakarya Gazetesi

985 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle