Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

ABHAZ Derneği Ziyareti…

SYKDF ( Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu ) Yönetim Kurulu Üyeleri, “Sakarya ABHAZ Derneği” ni ziyaret etti.

sakarya-yeşel-kultur-dernekleri-federasyonu-abhaz-dernekleri-ziyareti- (1)
SYKDF Başkanı Özgür Aygün, Evren Çakırsoy (Adapazarı YKD Bşk.), Feyzi Çakmak (Taraklı YKD Bşk.), Namık Cihan (Geyve YKD Bşk.), Zeki Özcan (Pamukova YKD Bşk.), Şükrü Özkan (Serdivan YKD Yön. Kur. Üyesi), Sabri Bölükbaş (Erenler YKD Bşk.) oluşan heyet, Sakarya Abhaz Derneğini ziyaret etti.

Sakarya Abhaz Derneği Yönetimi, konuklarını Dernek Lokalinde ağırladı. Toplantıda: Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, Dernek Üyeleri; Ercan Başnuh, Zeynep Can, Kevser Karaduman, Ülkü Yıldız, Ercai Pınar, Engin Öztekin, Burak Ercan, Meydan Kobaş, Yavuz Tokcan, Recai Mutlu, Gürkan Güneş, Gürkan Cevherli, Ahmet Özdemir, Volkan Mutan hazır bulundu.

sakarya-yeşel-kultur-dernekleri-federasyonu-abhaz-dernekleri-ziyareti- (2)
SYKDF Başkanı Özgür Aygün konuşmasına Yön. Kur. Üyelerini tanıtarak başladı. “Bir kültür mozaiği olan Sakarya ilinde yaşayan kültür insanları ile birlikte olmaktan onur duyduk. Kültürlerin tanıtılması ve o kültürlerin yaşadıkları topraklara olabilecek katkıları konusunda dayanışma içinde olmak amacı ile ziyaretinize geldik. Gelecekteki güzel günlerde, neleri nasıl nerede yapabiliriz konusunda görüş alış verişinde yapmak amacını taşıyoruz. Bizlerden farklı düşünmediğinizi tahmin ettiğimiz için buradayız. Konukseverliğinize teşekkür ederiz.” Dedi.

sakarya-yeşel-kultur-dernekleri-federasyonu-abhaz-dernekleri-ziyareti- (3)
Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş konuklarına arkadaşlarını tanıttı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti. Oral Kobaş konuşmasında: ” 1800 lü yılların sonlarında ABHAZYA dan Anadolu’ya gelen atalarımız, Anadolu topraklarına Kefken sahilinde ayak basmışlar ve o yörede bulunan MANAV köylerinde yaşayan tarafından yardım görmüşler. Manavlar; evlerini açmışlar, yiyeceklerini paylaşmışlar, topraklarını paylaşmışlar kısaca atalarımızın yaşamalarını ve yerleşmelerini sağlamışlar. Bizlerin bu onurlu günleri ve o onurlu insanları unutmamız mümkün değil. Manavların hayatımızdaki değerleri ve yerleri farklıdır. Daha güzel bir Sakarya için sizlerle birlikte omuzdaş olmaktan gurur duyarız. Birlikte üretilecek projelerde yan yana olmak isteriz elbette.” Dedi.

Ziyarette hazır bulunan iki heyet mensupları söz alarak, Sakarya İli için neleri nasıl yapabiliriz konusunda kişisel görüşlerini açıkladı.

SYKDF Başkanı Özgür Aygün kısa açıklamasına; “Burada seslendirilen açıklamaları ve görüşleri, ziyaret edeceğimiz diğer Kültür Dernekleri ile de paylaşacağız. Onların görüşlerini dinleyeceğiz. İleri ki günlerde yapılacak olan çalıştay da bütün bu görüşler bir projede yer bulacak ve hayata geçirilecektir umudu içerisindeyiz. Konukseverliğinize de ayrıca teşekkür ederiz.” Dedi.

Ziyaret, anıların anlatıldığı ve içilen çaylar ile süslenen hoş sohbetler ile devam etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2179 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle