Hoşgeldiniz  

Namık CİHAN | 12 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Namık Cihan, YAZARLAR

Abdullah Çelik Ustamın Ellerinden Öperim…

Abdullah Çelik Ustamın Ellerinden Öperim…

Sakarya Yenigün Gazetesinin usta yazarı Abdullah Çelik, “ÖZGÜRCE ” adlı köşesinde ilçemizin tarihi, kültür ve geleneklerini ileri ki kuşaklara taşımada bir lider olan araştırmacı-gazeteci ve sitemiz haber müdürü Namık CİHAN’ı kaleme aldı.

İŞTE O YAZI

Geyve Belediye Başkanından Önemli Ricam…

Son günlerde ‘’ Geyve ‘’ kitabını tekrar okudum. Hiç görüşemediğim, konuşamadığım, şu anda da yaşamda mı, rahmetli mi oldu bilmediğim yaşamda ise sağlıklı uzun yaşam diliyorum (İnşallah yaşamdadır.)

Namık Cihan Geyve ile ilgili. Kolayca yazılamayacak bir kitap yazmış. Kitabın adı Geyve.

Birinci baskısı 2008’de yapılmış. Değişim yayınları yayımlamış. Çok iyi kağıt, çok iyi baskı 204 orta boy sayfalı. Tamamını okudum desem yalan olur. Ama alıcı gözle hayranlıkla inceledim. Kolayca bulunamayacak bilgiler, belgeler ve çok sayıda resimler değerli meslektaşımın 2014 yılında yine haziranda yayınlanan yazımda kutladığım halde tekrar canı gönülden kutluyorum. Böyle dört dörtlük dev eseri derleyip topladığı, bastırdığı için ne kadar övgülü yorsam yine azdır.

Her Geyvelinin bu kitabı bulup okumasını arzularım. Asıl görev Geyve Belediyesine, başkanına düşmektedir. İlk baskısı 2008 Mayıs ayında olduğuna göre aradan 9-10 yıl geçtiğine göre yeni baskısı yapılmasını gerektirir. Yapılırsa çok çok iyi olur.

9. sayfada adı geçen yazar Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emekli Fahri Tuna yaşamda…
Tuna ile bir telefon görüşmesi yapılsa sorun kökten çözülmüş olur. Tuna’nın çok faydalı 10’u aşkın kitabı vardır. Sakarya için en çok faydalı kitapları hazırlayıp okullara, kitapçılara sunan Fahri Tuna’ya güzel şeyler yapacaktı. Ne oldu bilemiyorum. Doktora filan, tören…

Geyve Belediye Başkan Meclis üyelerinden önemli, çok önemli ricam birincisini açıkladım. Yeniden basılması. İkinci ricam, önerim bir sokağa, caddeye, okula Namık Cihan adının verilmesi unutulmazlar arasına girmesi. Ve insanlara hizmet edenin vefalı insanlarca değerlendirildiği fikrini vermek. Geyve Belediyesi iyi niyetle yaptığı öneriyi benimser, gereğini yaparsa bir seçimi daha garantili kazanacağına inansın istiyorum.

Başkan hakkında hep iyi sözler duydum. Gereğini yapacağına inanıyor. Sağlıklı, uzun yaşam yılları diliyorum.

Adapazarı’na…..günde yönetim kurulu üyesi olarak katkım olan çocuk esirgeme kurumu ikinci iş hanındaki özel 45 yıllık yazıhaneme uğrarlarsa çok mutlu olurum. Birlikte yemekte yiyebiliriz. 2017

NAMIK CİHAN’DAN TEŞEKKÜR

Abdullah Çelik Ustamın Ellerinden Öperim…

Sakarya Yenigün Gazetesinin 11.07.2017 tarihli nüshasında, “ÖZGÜRCE ” köşesinde ki yazısında tarafıma yönelik çok güzel şeyler yazarak beni onurlandıran USTAMIZ, AĞABEYİMİZ Sayın Abdullah Çelik’in ellerinden öper teşekkürlerimi sunarım.

Yaşadığı coğrafyaya hizmetten başka düşüncesi olmayan, kendisini doğduğu toprakların daha güzel günler görmesi ve mirasların yarınlara taşınmasına adayan düşünce omuzdaşlarım adına güzel sözleri aldım kabul ettim.

Her fırsatta yanımda olan ve her konuda da desteklerini esirgemeyen Geyve Belediye Başkanı Sayın Murat Kaya’ ya da müteşekkirim. Belediye Kültür Hizmetleri kapsamında 3. kitabımın basımını sağladı.

İlçemizin tarihi misyonunun tanıtımı-aktarılması ve diğer kültürel çalışmalarımız elbette sürecektir.

Güzel sözleri ve dilekleri için değerli büyüğüm, ustam, ağabeyim Sayın Abdullah Çelik’in bir kere daha ellerinden saygı ve hürmetlerim ile öperim.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

5594 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle