Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Şubat 2016 | Gündem, Sakarya, Yaşam

5 saat ormanda mahsur kaldılar

sakarya-akyazi-suluklu-gol-karda-kaybolan-ogrenciler-bulundu- (4)İstanbul’dan Sülüklü Göl’e gezmeye gelen 16 kişilik grup, minibüsleri yolda kalınca yürüyerek devam ettikleri gezide kayboldu.

5 saat mahsur kalan gençler, AFAD, UMKE ile birlikte köylülerin yardımlarıyla kurtarıldı.

İstanbul’da da yaşayan lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 16 kişilik grup, minibüs ile Sakarya-Bolu sınırında bulunan Sülüklü Göl’e gezmeye geldi. Sülüklü Göl yolunda kar ve tipiden dolayı minibüsleri yolda kalan gençler, minibüsü bırakıp yola yürüyerek devam etti. Bir süre sonra kaybolduklarını anlayan grup, Acil 112 ekiplerini arayarak yardım istedi. Bu sırada kayboldukları güzergahta bulunan bir köye sığınan gençler, köylüler tarafından traktörler ile ana yola çıkartıldı.

Yaklaşık 5 saat mahsur kalan gençler, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından Akyazı Dokurcun Mahallesi’nde bir kahvehaneye getirildi. Kahvehanede çay içerek ısınan gençler, çıkışta kendilerine sorulan soruları cevapsız bıraktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş,

Bugün saat 15.35 civarında 112 kriz merkezinden AFAD Acil Durum Kriz Merkezimize gelen ihbarda:16 öğrencinin sülüklügöle giderken Akyazı ilçemizin dokurcun mahallesinden biraz ileride yoğun kar nedeni ile araçlarını bırakıp yaya devam ederlerken yolu şaşırmış ve mahsur kaldıkları bildirilmiştir.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni COŞ’un emir ve talimatlarıyla Arama Kurtarma Birliğimizden 3 araç,1 kar motoru ve 7 personel, UMKE den 2 araç ve 6 personel ve Akyazı jandarması olay mahalline derhal sevk edilmiştir.Yöre Halkınında yardımlarıyla ve gönüllü ekiplerin katkısıyla koordineli bir çalışma sonucu kısa sürede vatandaşlarımız sağsağlim bulunmuştur.

Ayrıca İl Müdürümüz Hüseyin KAŞKAŞ da ekipler ile birlikte olay yerine intikal ederek tüm çalışmalara nezaret etmiştir. İl Müdürümüz Hüseyin KAŞKAŞ ”Anında seferber olan tüm kurumlara ve personellere teşekkür ederim. Vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun” dedi.

Soba başında çay içerek ısınan gençler, Jandarma ekiplerinin yaptığı kimlik kontrolünden sonra geldikleri minibüse binerek İstanbul’a yola çıktı.

 

1838 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle