Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Videolar

45 lik Delikanlılar Mest Etti

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Mahalli Dal Halk Oyunları Şöleninde Sakarya’yı temsil eden 45 yaş üstü Geyve Halk Oyunları ekibi büyük alkış aldı..

Geyve Belediyesinin ” Geyve Yöresi Halk Oyunları Ekibi” Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Mahalli Dal Halk Oyunları Şöleninde Sakarya’yı temsil etti.

45 Yaş Üstü

Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde ülkemizin belki de en önemli kültürel etkinliği olan halk oyunlarımızı diri tutma çabası sürüyor. Geyve HEM Müdürlüğü tarafından da desteklenen 45 yaş üstü Geyve Yöresi Ekibi, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu” nun Ankara da düzenlediği Halk Oyunları Şöleninde oynadıkları güzel oyunlar karşısında seyircinin büyük beğenisini kazandı.

Geyve Yöresi oyunları

Geyve Halk oyunları ekibi olarak 12 oyuncu, 4 müzisyen, 2 yardımcı oyuncu dan oluşan Ekip Halk oyunları Sakarya il temsilcisi Neşet Çakır ve antrenör Serdal Ağaç nezaretinde hazırlandıkları şölen sonunda ilimize temsil etmenin gururunu yaşadılar.

25 Ekip Katıldı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara da düzenlediği Halk Oyunları Şölenine Türkiye’nin değişik yerlerinden 25 ekip katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan ve her ekibe 10 ar dakikalık gösteri zamanı sunulan şölende Geyve Belediyesinin destekleriyle yarışmaya Sakarya temsilcisi olarak katılan Geyve Halk Oyunları ekibi Geyve Yöresi oyunlarını oynadı

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

HALK OYUNLARI EKİPLERİ ŞÖLENİ (TAMAMI)

GEYVE FOLKLOR EKİBİ GÖSTERİSİ 27. DAKİKADADIR

9281 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

45 lik Delikanlılar Mest Etti için 1 yorum

  1. İbrahim AÇILAN dedi ki:

    Ayakta alkışlanacak bir başarı. Bütün yüreğimle kutluyorum. Dileğim odur ki bayrağı devralacak gençler de yetişebilsin.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle