Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

40 yıl Sonra Bir Araya Geldiler

40 yıl Sonra Bir Araya Geldiler

GEYVE Atatürk ilkokulu 1977/1978 Merhum Öğretmen Cevat Altun’un mezunları 40 yıl aradan sonra Geyve Seyirtepesi’nde bir araya gelerek eski günleri yad ettiler.

Açıldığı günden beri başta Geyveliler olmak üzere tüm bölge insanının uğrak noktası olan Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Sosyal Tesisleri misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Geyve boğazının rüzgarı, yeşil doğası ve mükemmel Geyve manzarası eşliğinde adeta bir istirahat yeri olan Seyir terası toplu gruplarında buluşma noktası oldu.

Bu bağlamda Geyve Atatürk İlkokulunun Merhum Cevat Altun öğretmenin okuttuğu 1977-1978 mezunları Geyve Seyir terasında buluştular.

Geyve Seyir terasındaki buluşma programı İlçemiz esnaflarından Ali Öztürk(ÖZTÜRK Ambalaj) ve Kocaeli’de okul müdürü Halim Bayar’ın girişimleriyle ve mezun oldukları arkadaşların aileleriyle birlikte geniş katılımı ile gerçekleşti.Kırk yıl sonra bir ilk olarak gerçekleştirilen buluşmaya Halim Bayar, Şule Altun, Ayşen Tınar, Mevlüdiye Aydın, Hediye Ekin, Nurcan Altay, Günay Karaca, Ali Öztürk, Eray Özer, İlhan Özgen, Hasan Dişli, Veyis Ertuğ,  Şenol Bulut, Hasan Baş, Rızvan Yılmaz, Özkan Kaba, İsmail Doğan ile aileleri katıldı.

Sosyal dayanışma ve vefa gibi değerlerimizin erozyona uğradığı bir dönemde kırk yıl sonra gerçekleştirilen birlikteliğin çok önemli ve değerli olduğunu ifade eden Kocaeli’de okul müdürlüğü yapan Halim Bayar; Merhum öğretmen Cevat Altun’a olan vefamızı ve saygımızı göstermek hem de yıllar sonra da olsa bir araya gelip öğrencilik anılarımızı tazelemekti, gerçekten de çok güzel ve duygusal anların yaşandığı bir program oldu. Katılan tüm arkadaşlar son derece mutlu oldular ve buluşmaların daha da genişleyerek yapılması temennisini ilettiler.

Programa Merhum öğretmen Cevat Altun’un kızı  ve aynı zamanda sınıfında öğrencisi olan , Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr.Şule ALTUN’un katılımı programı daha anlamlı hale getirdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2760 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

40 yıl Sonra Bir Araya Geldiler için 2 Yorum

 1. HALİM BAYAR dedi ki:

  Değerli Geyvemedya Yöneticileri,sizler bizim gibi Geyve dışında yaşayanlar için çok değerli bir iş yapıyorsunuz.
  Geyve sevgimizi sizlerin sayesinde canlı ve diri tutuyoruz.
  Hafta sonu yapmış olduğumuz “Cevat Hocamıza vefa ve saygı buluşması”na haber değeri kazandırdığınız için teşekkür ederim!
  İyi ki varsınız

 2. Sayın Geyve Medya Yöneticileri, Sevgili öğretmenimiz Cevat Altun’a saygı buluşmamızı haber yapmanız beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim. İnsanların vefa ve arkadaşlık duygularını daha çok hatırlaması ve yaşamasına katkı sağladınız.

  İyi ki varsınız

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle