Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Sakarya

4 BİN LİRA MAAŞLA İŞ İMKANI

4_bin_lira_maasla_sozlesmeli_ar_alinacak_h24462

Türk Silahlı Kuvvetleri, “Mahallinden Sözleşmeli Er Temini” yoluyla sözleşmeli er ve erbaş alacak. 4 bin lirayı aşan maaşlı profesyonel askerlik için başvurular Sakarya kışlasına yapılacak
TUGAY KOMUTANLIĞI
Profesyonel askerliğe geçmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, sözleşmeli er alacak. 1. Motorize Tugay Komutanlığı Sakarya’dan sözleşmeli er alımını gerçekleştirecek. Komando Birliğine seçilecek sözleşmeli er, ilk yıl 3 bin 765 TL, 7 yıl ve üzeri görev süresinde ise 4 bin 182 TL maaş alacak. Batı illerindeki kışlalarda çalışacak sözleşmeli erler 2 bin 144 lira maaş alacak.
KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak, 20 yaşından küçük, 25 yaşından büyük olmamak, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olmamak gerekiyor.
ASKERLİKTEN SAYILACAK
3 yıl boyunca sözleşmeli erbaş ya da sözleşmeli er olarak görev yapanlar, askerlik görevlerini de yerine getirmiş sayılacaklar. Henüz askerliğini yapmamış olanlar için bir anlamda maaş alarak askerliğini yapma imkanı sağlanmış olacak. Alım işlemlerinin ardından adaylarla eğitimin ardından sözleşme imzalanacak.
SAKARYA KIŞLASI’NDA
Başvurular 1 Ocak 13 Ocak tarihleri arasında Tugay Komutanlığı’nın Rüstemler’deki Sakarya Kışlası’nda yapılacak. 13 Ocak’ta mülakat ve spor sınava yapılacak. Sözleşmeli er ve erbaş alımıyla ilgili bir sayı sınırlaması yok. Şartları uyan tüm başvuru sahipleri sözleşmeli olarak TSK personeli olarak alınacak.

 

2818 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle