Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

4-6 Yaş Kuran Kursları Yıl Sonu Şenliği

Geyve ilçe Müftülüğünce 4-6 yaş Kuran kursları yıl sonu çocuk şenliği düzenlendi.

Geyve ilçesinde  2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde İlçe Müftülüğünce, Müftülüğe bağlı 4-6 yaş Kuran kurslarında öğrenim gören çocuklar için yıl sonu şenlik programı düzenlendi.

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Kaymakam İlyas Memiş, Eşi Gülcan Memiş, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, Kuran Kursu Öğreticileri, Din Görevlileri, veliler ve çocuklar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda çocuklar kurslarda öğrendiği Kuran, dualar ve ilahileri okudular. Kaymakam İlyas Memiş ile ilçe Müftüsü Rahmi Yiğit birer konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş konuşmasında; “Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 4-6 yaş Kur’an kurslarının açılmaya başlandı. Memnuniyetle görüyoruz ki İlçemizde açılan bu kurslara halkımız büyük ilgi göstermektedir. Önümüzdeki yıl ilçe Müftülüğümüz öncülüğünde bu kursların sayısının artması için çalışmalar yapılacaktır. Biz bu kursların açılmasını önemsiyoruz. Çünkü ahlaklı ve hayırlı nesillerin yetişmesi için Kur’an’ın öğrenilmesi, milli, manevi değerlerimizin erken yaşlarda kazandırılması fevkalade önemli. Kuranın öğrenilmesinin yanında anlaşılması ve hayatımıza tatbik edilmesi de gerekmektedir. Temennimiz bu çocuklarımız Kuranı en iyi şekilde öğrenen ve yaşayan insanlar olurlar. Kursların açılmasında emeği geçen Müftümüzü ve hocalarımızı tebrik ediyorum.” Dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1093 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle