Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ekim 2013 | Gündem

34 yıl sonra garajından çıkardığı araba başına dert oldu

34 yıl sonra trafiğe çıkan araçGiresun’da 1976 model henüz 854 kilometrede Renault 12 marka otomobili alan şahıs, aracın dertlerinden kurtulamadı.
Giresun’da 1976 model Renault 12 marka otomobili satın alarak kapalı kaldığı garajdan 34 yıl sonra çıkartan Cengiz Hocaoğlu, otomobilin dertlerinden kurtulamadığından yakındı.
Cengiz Hocaoğlu, 1976 yılında sıraya yazılarak alınan ve bir kere sürmeden konulduğu garajda 34 yıl bekleyen aracın hikayesinden etkilenerek aldığı araba başına dert oldu.Giresun’da yaklaşık bir ay önce garajdan 34 yıl sonra çıkartılan 1976 model Renault Marka otomobili 854 kilometrede teslim alan Cengiz Hocaoğlu “Arabanın hikayesinden etkilendik ve aracı aldık. Aracı 34 yıl sonra garajdan çıkarttıktan sonra bakım için sanayiye çektik. Şuan sanayide bakımı sürüyor. Aracın sigortası ve vergisi ödenmiş fakat karşımıza başka sorunlar çıktı. Bu sorunların başında 34 yıldır garajdan çıkartılmadığı için trafik muaynesi maalesef yapılamamıştır. Yine ilk fabrikadan alınıp getirilirken, ise geçici plakayla geldiğinden şuan plakasız görünüyor. Dolayısıyla şuan bakımdan çıktıktan sonra trafiğe çıkmadan yapmamız gereken daha çok işlem bulunmaktadır” dedi.
 
Bu ancak Karadeniz’de olur denilen olay Giresun’da yaşanmıştı.Türkiye’de ihraç edilen ilk yerli otomobil olan 1976 model Renault 12’yi, dövizle sıra yazılarak Bursa’daki fabrikasından satın alan İshak Çakır şoför tutarak Giresun’a getirmiş ve garaja koyduktan sonra çalışmak için yurtdışına çıkmıştı. Ardan yıllar geçip döndüğünde ise aracını garajına koyduğu binanın etrafı başka binalarla kapatıldığından aracını çıkartamamış ve tam 34 yıl boyunca burada kalmıştı.
34 yıl sonra trafiğe çıkan araç
2924 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle