Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Kasım 2014 | Gündem, Teknoloji

32 milyon ton taş, 2 şehrin hayali için denizle buluştu

ordu-giresun-havalimanı-Deniz üzerine inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanının yüzde 100’ü tamamlanan altyapı inşaatı için 32 milyon ton taş denizle buluştu.

Türkiye’nin prestij projeleri arasında gösterilen ve yapımına 2011 yılında başlanan Ordu-Giresun Havalimanıın altyapı inşaatının tamamlanmasıyla taş taşıma işlemi sona erdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havalimanındaki dolgu, pist ve altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Gece gündüz çalışan kamyonlar havalimanı inşaatı için 3.5 yılda 32 milyon ton taş taşıdı. Bu hakikaten çok ciddi bir rakam” dedi. Havalimanı inşaatında altyapı, dolgu, taşıma gibi işlemlerin yüzde 100’ünün tamamlandığını, taşın taşındığı bölgedeki yolun yenilenmeye başlandığını ifade eden Yılmaz, “Üst yapının yüzde 89’u tamamlandı. Ocak ayı ile gözle görülür bir şekilde tamamlanması planlanıyor. Buna gözetleme kuleleri dahil. Geriye kalan teknik konuların ise Mart 2015 tarihine kadar tamamlanması yönünde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yılda 2 milyon yolcu taşıyacak havalimanımız şu an itibarıyla bile zaten herkesi heyecanlandırıyor. İnşallah açıldığı zaman ülkemize ve bölgemize her açıdan katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.
AÇILIŞA ÖZEL PROGRAM

Ordu-Giresun Havalimanının alt yapısı bitti.?Binalar hızla yükseliyor. 15 Mart 2015’teki açılış için hazırlık yapan kentte, bakanlar kurulu toplantısı yapılması hedefleniyor.(Türkiyegazetesi.com)
1191 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle