Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Nisan 2012 | Gündem, Manşet, Siyaset

28 Şubat dönemi Türkiye’nin sosyolojisini bozmuştur, o dönem yapılanlarının karşılıksız kalmaması gerekmektedir.

Soruşturmanın başlamasını çok doğru bir adım olmuştur, Bununla birlikte bu soruşturma halkın da beklediği bir gereklilikti. Millete yapılan bu zulmün karşılıksız kalmamasını bekliyoruz. 28 Şubatçıların yargılanması için HAS Parti önemli bir adım atmıştır, 16 Ocak 2012 de biz HAS Parti olarak 28 Şubatçıların yargılanması için bir başvuru yaptık. Böylelikle Türkiye’de ilk defa bir siyasi parti tarafından böyle bir süreç başlatılmış oldu. Sonucunun da alınacağını ümit ediyoruz.
Bizim amacımız kişiler ile değildir, amacımız bir zamanlar Türkiye’ye çok pahalıya mal olan, onbinlerce insanın mağdur olduğu bir dönemin aydınlatılmasıdır.

 

28 Şubat ihtilalini yapanların Türkiye’nin sosyolojisini bozduğunu , 28 Şubat sadece Türkiyenin siyasetine müdahale değildir, 28 Şubat aynı zamanda Türkiye’nin sosyolojisine yapılmış bir müdahaledir. Bu darbe ile kitlelerin yukarı doğru hareket etmelerinin önü kesilmesi amacıyla yapılmıştır. Nice akademisyen arkadaşımız görevlerinden uzaklaştırılmış, binlerce öğrenci arkadaşımız okullarından atılmış ya da okuma imkanı verilmemiştir. 28 Şubat siyasetin yanı sıra ekonomiye, iş dünyasına bürokrasiye, eğitimcilere, üniversitelere, öğrencilere, özetle Türkiye’nin tüm kılcal damarlarına kadar etki etmiştir. Bu bakımdan 28 Şubat, 27 Mayıs’tan ve 12 Eylül’den daha kapsamlı ve derin izler bırakmış, yaralar açmıştır.

28 Şubat ihtilali sadece askerin eli ile yapılmamıştır. Bu işin içinde siyasiler ve siviller de vardır. Medyada da yer alan birçok farklı yöntemle operasyonlar yapılmış ve darbe süreci hazırlanmıştır. Bir önemli nokta daha var ki bu en acı olanıdır. 28 Şubat Türkiye’nin karanlık iç güçlerinin yanı sıra, dış ülkelerin de destekleri ile oluşmuştur. Özellikle Amerika ve İsrail 28 Şubatçılara destek vermiştir.

Halkın Sesi Partisi Geyve İlçe Başkanı

Yunus Emre Özkan

1412 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

28.Şubat Zulümü Karşılıksız Kalmamalı için 1 yorum

  1. ömer dedi ki:

    esas içeriye alınması gerekenler süleyman demirel,aydın doğan,uğur dündar,tusiad üyesi holdinglerdir.askerler işin son halkasıdır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle