Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

250 Vakit Namazı Cemaatle Kıldılar.Bisikleti Kaptılar..

Geyve Akdoğan Mahallesinde 250 vakit namazı ve üstünü cemaatle kılan çocuklara hediyeleri verildi.

Akdoğan Mahallesi camii bahçesinde düzenlenen programa  Mahalle Muhtarı Erdal Üstün, Dernek Başkanı Hüseyin Duman, Akdoğan Camii imamı Hasan Biryan  ile vatandaşlar katıldı.

Cami Sevgisi

Akdoğan Mahallesi camiinde yaklaşık 6 aydan beri sürdürülen cami gençlik çalışmasının 2. Dönemi cuma günü itibariyle tamamlandı.Programlarda 6 yaş ile 13 yaş aralığındaki gençlere öncelikle gençlere camiyi sevdirme alışkanlığı kazandırılırken diğer yandan namaza alıştırma, kuran dersleri, ahlâk dersleri, ezber dualar, ezan ve müezzinlik çalışması yaptırıldı.

Hem Namaz, Hem Spor

Akdoğan Camii imamı Hasan Biryan nezaretinde yapılan çalışmalarda gençlere cami sevgisi ile namazın gerekliliği ile kazandırılmaya çalışılırken sportif faaliyetlerden de geri kalınmadı.Öğrenciler cami içerisinde  vücut geliştirme hareketleri ile güreş sporu çalışması da yaptılar.

250 vakit üstüne Bisiklet

Akdoğan Mahallesinde 250 vakit namazı ve üstünü cemaatle kılan çocuklara hediyeleri verildi.Bu programın başlangıcında camide 250 ve üstü vakit namazı cemaatle kılan öğrencilere bisiklet hediyesi sözü verilmişti.Programda yapılan tören ile 250 vakit namazı ve üstünü cemaatle kılan 11 öğrenciye bisikletleri hediye edilirken  12 öğrenciye de spor ayakkabısı hediye edildi.

Hep Birlikte sevindik.

Akdoğan Mahallesi Camii imamı Hasan Biryan; eğitim öğretim yılımızın başında böyle bir program uygulamaya başlamıştık.Miniklerimize söz vermiştik. Sözümüzü tutmanın sevincini yaşadık.Çocuklarımız bizim her şeyimiz bir yavrumuzu camiye alıştırırsak bizim için çok önemli.Bu anlamda çalışmalarımız devam edecek, dedi.

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

1904 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle