Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mayıs 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

25.Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri Sona Erdi

Geleneksel Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü Etkinliklerinin 25.si 26 Mayıs Cumartesi günü yapılan ekinkilerle start aldı.

Göynük Belediyesi, Göynük Kaymakamlığı ve Akşemseddin Hazretleri Vakfı’nın düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı,Bolu Valiliğinin koordinatörlüğünde ve birçok sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla,1988 yılından bu yana düzenlenen ‘Geleneksel Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü Etkinlikleri’nin 25.si 26 Mayıs Cumartesi günü yapılan ekinkilerle start aldı.

 Bu yıl 26-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan Anma Günü Etkinlikleri kapsamında 1.gün etkinliklerine İlçemiz ve çevre İllerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı. Programa Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Belediye Başkanı Kemal Kazan, Bolu İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Güven, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Fırat, İlçe Emniyet Amiri Yaşar Altun, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, ilçemiz daire amirleri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 İstanbul’un manevi Fatih’i Akşemseddin Hazretleri’nin fikir ve düşüncelerini, hayata dair verdiği mesajları gönüllere yaymak amacıyla ilçemizde düzenlenen etkinliklerin ilk günü her yıl olduğu gibi bu yılda 7’den 70’e yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinliklere Gazi Süleyman Paşa Cami önünden başlayan kortej yürüyüşü ve ardından yapılan Protokol konuşmalarıyla devam edildi.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kemal KAZAN; “1988 yılından bugüne süre gelen ve bu yılda 25.’isini ifa edeceğimiz Akşemseddin Hazretleri anma günü etkinliklerinde 7’den 70’e herkes bir arada aynı manevi havayı yaşayacağız. Bizler bu organizasyonu yaparken Akşemseddin Hazretleri’nin fikir ve düşüncelerini hayata dair verdiği mesajları kulaktan kulağa, dilden dile, gönülden gönüle bir nebzede olsun yaymaya ve yaşatmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra güzel ilçemiz Göynük’ü daha geniş kitlelere tanıtmaya gayret ediyoruz.”dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından program Ülkemizin önde gelen Mehteran Guruplarından İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Mehteran Takımının konseriyle devam etti. Mehteran takımının konserinin ardından İlçe Kaymakamı Haluk Çakmak Mehteran Takımı Mehterbaşı Hasan Çinkaya’ya günün anısına plaket takdim etti. Mehteran Konserinin ardından Tasavvuf sanatçısı Nurullah Muş sahne aldı. Söylediği ilahi ve ezgilerle gönülleri fetih ederken Nurullah Muş’a İlahilerinde eşlik eden Semazenler vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni topladı ve geceye ayrı bir renk kattı.

 Konserin ardından Belediye Başkanı Kemal KAZAN Tasavvuf Sanatçısı Nurullah Muş ve ekibine katılım ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi ve hediye takdim etti. Plaket takdim töreninin ardından bir konuşma yapan Nurullah Muş böyle anlamlı bir gecede sahne aldığı için çok mutlu olduğunu söylerken, anma günü etkinliklerinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 1. Gün Etkinlikleri havai fişek gösterisinin ardından sona erdi.
KAYNAK:www.taraklimedya.com

2050 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle