Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Aralık 2011 | Gündem, Manşet, Teknoloji

 Adapazarı-Haydarpaşa tren seferleri 30 Ocak’ta 22 ay süreyle duracak. Mevcut  demiryolu hattının yenilenmesiyle trenle İstanbul’a ulaşım 1 saate düşecek.

22 AY TREN YOK

Adapazarı-Haydarpaşa tren seferlerinin Gebze-Köseköy arasındaki demiryolu hattı  çalışması nedeniyle 22 ay süreyle iptal edilecek olması şehir gündeminden bir  türlü düşmüyor.

TCDD yetkilileri, ihalesi tamamlanan projeye 30 Aralık’ta  başlanacağını, 30 Ocak’ta da tren seferlerinin duracağını bildirdi. Bu tarihten itibaren 22 ay süreyle tren seferleri yapılmayacak.

160 KM HIZ YAPACAK

Mevcut demiryolu hattının yenilenmesiyle tren seferleri de hızlanacak. Saatte  120 km hızla 2.5 saatte İstanbul’a giden Adapazarı Ekspresi, 160 km hıza çıkacak  ve Haydarpaşa’ya 1 saatte varacak. Ancak bu süre içinde başta öğrenciler, işçiler ve memurlar olmak üzere ulaşımda treni tercih eden yolcular 22 ay süreyle seferlerin iptali nedeniyle çile çekecek.(Sakaryayenihaber)

1111 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle