Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

18 Mart Şehitler Günü Törenle Kutlandı…

geyve-canakkele-sehitleri-anma-programi-2015-geyve- (3)18 Mart Şehitler Günü Törenle Kutlandı..

Geyve İlçesinde, 18 Mart Şehitler Günü, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Töreni; Geyve METEM Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Adem Yılmaz sundu.

Atatürk Anıtına; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Çelenklerinin sunulmasından sonra, Saygı Duruşunda bulunuldu ve Müzik Öğretmeni Erkan Dursun yönetiminde İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte söylendi.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı; Jan. Astsb. Çvş. Ömer Müzennet yaptı. Müzennet konuşmasında özetle;”Bizim için çok önemli olan bu gün,Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale zaferinin 100. yılını kutlamanın ve şehitler gününü idrak etmenin onurlu bir günüdür.” Dedi.

Geyve MTEM Öğrencileri: Gamze Çoban ve Şeyma Karasu şiirlerini sundu. Şiirlerin okunmasından sonra, Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

Kutlama programına katılan protokol üyeleri, İlçe Mezarlığındaki şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek kırmızı karanfiller bıraktı. İlçe Müftüsü Ali Erhun, Şehitlerin Kabirleri başında Kur’an-ı Kerim okudu ve katılımcılar ile birlikte dua yapıldı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1692 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle