Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Videolar

15 Temmuz Şehitlerine 182 Hatim

Geyve’lilerden 15 Temmuz Şehitlerine 182 Hatim

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz” kampanyası çerçevesinde, ilçemizde 182 hatim okundu.

Geyve Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü vatandaşlarla iş birliği yaparak, 15 Temmuz Demokrasi Zaferimizin yıl dönümünde, aziz şehitlerimize 182 hatim indirdi.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün milletçe engellenmesi ve milletin demokrasiye sahip çıkması şuurunun canlı tutulması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve himayeleriyle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde; Geyve Merkez Camisinde ve Atapaşa Camilerinde Kuran-ı Kerim tilavet edildi.

Merkez Sinan ey Camisinde müftü vekili Ahmet Yıldız, din görevlileri Alaattin Tan, Ahmet Çelik, Adem Al, Burhan Mutlu, Mustafa Cesur ve Murat Yurttadur; Atapaşa Camisinde İsmail Yıldırım, Ahmet Yarbaş, Zeki Dönmez ve Muammer Uysal Kuran-ı ilahi ve kahramanlık kasideleri okuyarak cemaate duygusal anlar yaşattılar.

Atapaşa Camisi hocası İsmail Yıldırım hocanın minik öğrencilerinin yaptığı program çok beğenildi. Geyve vaizi Hikmet Uysal, namaz öncesi yaptığı konuşmada vatan sevgisinin önemini ve 15 Temmuz kalkışmasının zararlarını anlattı.

Vatandaşlarımız “Rabbim! 15 Temmuz 2016 akşamı yaşadığımız bu günleri bizlere bir daha yaşatmasın” diyerek cuma namazlarını eda ettiler.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1656 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle