Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

15 Temmuz  Geyve’de de Unutulmadı

15 Temmuz  Geyve’de de Unutulmadı

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Geyve’de de çeşitli etkinlikler yapıldı.İlçe protokolü tarafından gündüz yapılan şehitlik ziyareti sonrası akşam halk yürüyüşü yapıldı.

15 Temmuz Pazar günü saat şehit kabristanlığı ziyareti yapıldı.Geyve Belediye başkanı Murat Kaya ve protokol şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Başkan Kaya “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle tüm şehitlerimiz adına ilçemizdeki şehitliğimize uğradık. Dualar ettik. Sizlerin hakkı asla ödenmez. Vatan size minnettardır”, dedi.

Geyve’de vatandaşlar 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Belediye Garajından Cumhuriyet meydanına yürüdü.Polis araçları eşliğinde yapılan yürüyüşte vatandaşlar Türk bayraklarıyla yürüdü.Yürüyüş sırasında terör örgütleri ve FETÖ bir kez daha lanetlendi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve yatsı namazının ardından Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanında tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak Parti ilçe başkanı Abdullah Özdemir ve ilçe Müfütsü Ali Erhun tarafından yapılan konuşmada 15 Temmuzdaki dik duruşun tüm dünyaya dile getirildiği vurgulandı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ;15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik yürüyüşümüzü yaptık. Allah’ın inaniyeti ile halkın gücü , tankın gücünü yenmiştir. Son kale Türkiye düşmemiştir. Ülkemizi işgal etmeye kalkışan vatansızlara karşı, Vatanı için mücadele ederken yaralandı, şehiT oldu ama Vatanı teslim etmedi. Vatan size minnettardır. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin,dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2294 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle